Přes 60 % dětí maže historii navštívených stránek

0

Průzkum se netýká jen České republiky, ale celého světa. V rámci něj přiznalo 39 % mládežníků (dá se ale předpokládat, že reálné číslo bude ještě vyšší), že pravidelně navštěvují stránky, které by jim rodiče určitě zakázali. Rovných 67 % dětí pak jde ještě dál a svoje stopy maskuje – maže historii navštívených stránek, takže má rodič posléze dojem, že dítě bylo jinde, nežli se zdá.

Jak ale také z provedených statistik vyplývá, často si za to rodiče mohou sami. Jen 36 % z nich totiž aktivně řeší, co jejich potomek na internetu dělá. Toto číslo není ničím, čím by se mohla stávající generace rodičů chlubit, oproti minulému roku jde však přeci jen o zlepšení o 50 %.

Aby šli sami zaměstnanci firmy příkladem, rozhodli se doprovodit Den bezpečného internetu (8.února) řadou akcí ve školách, při nichž byla šířena osvěta týkající se ochrany (nejen) ve Windows. V souvislosti s tím byl znovu připomenut internetový portál Bezpečnýinternet.cz, který Microsoft provozuje ve spolupráci s Policií ČR, Českou spořitelnou a portálem Seznam.cz.

Přečtěte si také: Microsoft, Seznam a policie radí, jak se máme chovat na síti

Zdroj: Microsoft.cz

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Vypadá velice pěkně, ale bohužel chybí mi tam pár věcí, který mě „nutí“ zůstat u vyhovujícího chrome…
    Kdyby se v Microsoftu vzpamatovali a napravily ony nedostatky, velice rád bych IE9 používal. Jsou to sice pro někoho maličkosti, ale vadí mi, že se po najetí na složku z jiné otevřené složky automaticky ta složka nerozevře a hlavně blokování reklam. Ještě něco by se našlo…

  2. Testuji už čtvrtý den a nemohu si ho vynychválit. Hlavní je, že mi v něm běhá bez problémů Roboform, což se o Chrome říci nedá.

    Osobně jsem před asi půl rokem přešel z FF, kde mi vadila ta lenost a layout. Chrome byla jasná volba, poněvadž měla adblocka i podporovala Roboform (online addon). S Chrome jsem velmi skopojen, avšak mám problém u některých webových stránek či u mého WYSIWYG editoru. IE9 zatím příjemně překvapuje – narozdíl od betaverze. Už jen něco jako IE7pro pro blokování reklam a je to 😉