Přes 90 % kódu dotykový PowerPoint převzal ze sesterské edice pro desktop

0

Microsoft pracuje na dotykové edici Office a víme to už dlouho. Verze pro Windows stále nevyšla, přednost dostaly iOS a Android. Igor Zaika, inženýr pracující na Microsoft Office, odhalil na konferenci @Scale 2014 zajímavou věc. Mluvil o přivedení klasického kancelářského softwaru na moderní platformy.

Jak se ukázalo, Microsoft se z důvodu zachování kompatibility rozhodl nepřepisovat většinu kódu, jehož základy sahají až několik desítek let do historie. Místo toho bylo zachováno co možná nejvíce kódu v jazyce C++. To není poprvé, podobně už firma dříve využila co možná největší část kódu, raději než aby napsala od základu čerstvou verzi Office pro Mac.

 

Pak se aplikace opět vzdálily. Příklad ovšem naznačuje, že ke sdílení kódu stejného produktu napříč platformami dochází, pokud je to aspoň trochu možné – i v Redmondu. Zpátky do současnosti. PowerPoint pro běhové prostředí WinRT, které bylo předvedeno spolu s Metrem ve Windows 8, obsahuje z 96 % již existující kód.

Podvozek aplikace je tudíž z 96 % shodný s PowerPointem pro desktopová Windows. Podobně PowerPoint pro Android 95 % kódu přebral z verze pro běhové prostředí Win32 (desktopová Windows).

Zdroj: @Scale via WMPoweruser

Ohodnoťte tento článek!