Přes App Store staženo 25 miliard aplikací. Jubilant dostal 10 000 dolarů

0

Apple začal v polovině února odpočítávat, kdy padne další velká hranice v počtu stažených aplikací z mobilního portálu. Na toho, kdo stáhne pětadvacetimiliardtou aplikaci pak čekala odměna ve výši 10 000 amerických dolarů, které mohl utratit za jakékoliv produkty v App, iBook nebo iTunes Storu.

Kdo byl ten šťastný, Apple neprozradil. Nás ale stejně více zajímají čísla. Na začátku října 2011 firma potvrdila, že počet stažených aplikací překročil 18 miliard. Za dalších pět měsíců jich přibylo 7 miliard, celkově tedy vychází více než miliarda stažení za měsíc.

App Store

Google přes svůj Android Market napočítal 10 miliard stažení v prosinci. Aktuálně to bude okolo 12 miliard, neboť Google na MWC prozradil, že měsíčně si lidé stáhnou také přes miliardu programů. Tempo je tak zatím stejné jako u App Storu, ale náskok Applu se bude ještě dlouho dohánět.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Čekat nemůžeme ani běh na pozadí (chyba Windows Phonu)

    Tak to je skutečně výsměch 🙂

    edit: vložení textu jako citace pomocí tagu „cite“ není graficky odlišeno, předpokládám, že se jedná o chybu a ne o záměř…

  2. No me teda na Win Phone po vyskoceni z aplikace navigace trasa najede, aspon v gMaps. Tzn. pokud to bude padat, videl bych v tom spise neschopnost Nokie.. BTW snad jedina aplikace, ktera mi na WP vubec nefunguje je prenos kontaktu od Nokie!