Presentace v poměru stran 16:9? Detaily funkcí Office 15 uvolněny

0

Server The Verge se dostal ke zdrojům, které testují kancelářský balík Office 15. Nyní nabízí detailnější pohled na funkce, o nichž jsme dosud mnoho nezaslechli.

Textový editor

Word 15 se zaměří na lepší zážitek ze čtení a psaní. K tomu má krom jiného sloužit nový čtenářský režim, který odstraní všechny rušivé prvky z prostředí aplikace. Text by se měl přizpůsobovat šířce stránky, abyste nemuseli ještě sahat po posuvníku. Když čtení přerušíte, pozice v dokumentu se uloží, takže příště můžete navázat, kde jste skončili. Vedle toho Microsoft chystá dvě větší funkce, konkrétně Object Zoom a Expand and Collapse. První jmenovaná funguje jako jednoduchá lupa pro obrázky a jiné objekty, kdy vás správně přiblíží po dvojitém klepnutí na daný objekt.

Druhá funkce vám dovolí jediným klepnutím schovat odstavce. Další vylepšení Wordu byste uhádli snadno, vývojáři mj. upravili navigační lištu nebo vylepšili slovníky a překlady. Při spolupráci s kolegy oceníte možnost sledovat změny a přidávat komentáře k určitým sekcím dokumentu. Sdílení v prohlížeči umožní Present Online, funkce dostupná napříč sadou Office 15. O dotykovém režimu jsme věděli, v něm se Ribbon zvětší tak, aby se dal pohodlně ovládat prsty na dotykových displejích. Word 15 bude umět otevřít dokumenty ve formátu PDF. Do běžných dokumentů budete moct přidávat (a posléze přehrávat) dokonce i online videa. Nebude chybět vkládání obrázků z webových služeb jak Facebook či Flickr.

Tabulkový kalkulátor

Excel 15 usnadní vizualizaci velkého objemu dat. Nástroje pro rychlé způsoby vizualizace proto chybět nebudou. Flash Fill zjednoduší nové formátování a reorganizaci dat v sešitu. Ani zde nepřijdete o dotykový režim, aplikace by měla být kompletně ovladatelná prsty. Microsoft dále doplní prvky pro formátování grafů, které budou plně interaktivní. Díky nim grafy přizpůsobíte svým potřebám opravdu rychle. K tomu se přidají animace naznačující provedené změny v datech. K ruce budete mít několik profesionálních šablon, např. kalendáře, formuláře a tabulky pro plánování rozpočtu.

Nástroj na tvorbu presentací

Výchozí poměr stran v presentačním nástroji PowerPoint 15 se změní na 16:9. V sobě širokoúhlých obrazovek si nedovedu představit nikoho, kdo by tuto změnu nevítal (snad jedině majitelé neširokoúhlých projektorů). Hodnotu ale půjde přenastavit. Ani zde nebudou scházet nové šablony a nabídka po spuštění, která vám je donese na stříbrném podnose. Do presentací budete moct vkládat grafy z Excelu, aniž by se vám ztratilo původní formátování presentace. Dotykový režim už ani zmiňovat nemusím. Podobně jako ve Wordu se uloží pozice, abyste mohli na prohlížení příště navázat.

Poštovní klient

Ani poštovní klient Outlook 15 nepřijde s prázdnou. Podle dřívějších zpráv se právě jeho dotklo nejvíce změn. V rámci jediné obrazovky budete moct prohlížet svůj denní rozvrh, detaily o sobě, které píšete, a procházet úlohy ke splnění. Nečekaně se do programu propracuje předpověď počasí, jíž máte využít při plánování schůzek. Odpovídat půjde rychleji, jediným klepnutím (podobně to znáte z webmailů). Snadnější by měla být správa e-mailových účtů. K tomu vývojáři přidávají rychlejší navigaci a příkazy. Aplikace OneNote 15 na tom bude podobně jako ostatní. To znamená, že obsáhne dotykový režim, funkci pro navázání prohlížení lepší podporu tabulek.

Zdroj: The Verge

Ohodnoťte tento článek!