Prestigio Power Bank: Energie zbalená na dlouhé cesty

0

Pokud na cesty berete pouze jedno zařízení, vystačíte si s dokoupením druhé (popřípadě třetí) baterie přímo od výrobce. Pokud však pravidelně cestujete s více přístroji a bez sady notebooku, fotoaparátu, hudebního přehrávače a mobilu neuděláte ani krok, zaberou vám náhradní akumulátory pro všechny tyto přístroje velkou část cestovního zavazadla.

K testu jsme získali univerzální externí akumulátor Power Bank, jeho napětí lze regulovat v osmi krocích (5-19 V), přičemž u každého je světelný indikátor informující o aktuálním nastavení. Praktické použití tedy funguje jednoduše: připojíte kroucený kabel s patřičnou koncovkou (jeho zasunutím se PowerBank zapne) a stříbrným tlačítkem na horní straně poté navolíte hodnotu výstupního napětí. Po zafixování požadované výstupní hodnoty (posuvníkem na boku) změní kruhové tlačítko svůj účel. Jeho stisknutím již nepřepínáte mezi hodnotami, ale slouží pro zobrazení aktuální hodnoty zbývající energie v akumulátoru.

Při testování jsme využili mininotebook Asus Eee. Při zcela vybitém akumulátoru se exteerní baterie vybila po 1 hodině 25 minutách, baterie notebooku byla za tu dobu nabita na 90 %. Notebook poté pracovat na tuto baterie a zcela se vypnul 3:21. Při napájení přímo z PowerBanku pracoval notebook 3 hodiny a 10 minut. Podobně dopadly i testy u ostatních notebooků, kde se ukázalo, že můžete počítat přibližně s dvojnásobnou dobou provozu. Omezit se samozřejmě nemusíte na notebooky – napájet můžete cokoliv, pro co najdete na PowerBanku příslušnou koncovku – nechybí ani USB zásuvka pro univerzální kabel. V nabídce koncovek bohužel docela chybí koncovky pro aktuální modely notebooků Dell i Lenovo ThinkPad.

Prestigio Power Bank 501

Prestigio, www.prestigio.cz

2 750 Kč

 

Klíčové parametry

doba nabíjení 4 hodiny; volitelné výstupní napětí 5 V, 6 V, 7,5 V, 9 V, 12 V, 14 V, 16 V, 19 V; kapacita baterie 10 000 mAh/5 V; příslušenství kožené pouzdro, napájecí kabel + nástavce, nabíječka, USB kabel; rozměry 174 × 84 × 23 mm; hmotnost 420 g

Prestigio Power Bank: Energie zbalená na dlouhé cesty
Ohodnoťte tento článek!