Preview desky pro Llano Asus F1A75-V Pro a jako bonus hromada fotek dalších

0

Asus oficiálně uvádí dvě desky s paticí FM1 určené pro procesory AMD Llano. Jde o modely F1A75-V Evo a F1A75-V Pro, které doplňují řadu F1A75 vystavovanou na Computexu. Zatímco na výstavě byl k vidění microATX model F1A75-M pro kancelářské počítače a vyšší mdodel F1A75 bez výstupů pro integrovanou grafiku, řada V míří k méně majetným zákazníkům.

Asus F1A75-V Evo Asus F1A75-M Asus F1A75 Asus F1A75-V Pro
Plejáda desek Asus F1A75 (zleva): F1A75-V Evo, F1A75-M, F1A75 a F1A75-V Pro

Všechny čtyři modely disponují minimálně dvojicí slotů PCIe ×16 s podporou CorssFireX (Evo má tři), u kterých se při osazení dvou grafik linky rozdělí na 8 + 8. Samozřejmostí je podpora spolupráce integrovaného jádra s dedikovanou kartou (AMD Dual Graphics technology). Jak se stalo u desek Asus tradicí, na zadním panelu všech modelů je osazená eSATA, gigabitová síťovka, výstupy osmikanálové zvukové karty a porty USB 3.0.

V tiskové zprávě je také zmínka o digitálním napájení procesoru obsahujícím kondenzátory s pevným dielektrikem. Zde bych se ale na chvíli pozastavil. Zatímco v okolí procesoru naleznete kvalitní japonské kondenzátory Fujitsu F5K, na jiných místech jsou méně kvalitní čínské Apaq.

Asus F1A75-V Pro Asus F1A75-V Pro Asus F1A75-V Pro Asus F1A75-V Pro Asus F1A75-V Pro
Asus F1A75-V Pro a pohled na detaily. Všechny konektory jsou přizpůsobeny jednoduché instalaci a součástí zadního panelu jsou všechny důležité konektory

Obligátní představení celé série bychom měli za sebou a teď k detailům F1A75-V Pro. I když je čipová sada AMD A75 a i procesory Llano pod NDA, na TweakTownu našli způsob, jak vše obejít. Z preview byly odmazány veškeré zmínky o frekvenci a výkonu procesoru, rozhodně však nechybí popis technologií spojených s přetaktováním (TPU), úsporou energie (EPU) a také fotografie UEFI BIOSu.

Asus F1A75-V Pro BIOS Asus F1A75-V Pro BIOS Asus F1A75-V Pro BIOS Asus F1A75-V Pro BIOS Asus F1A75-V Pro BIOS
UEFI BIOS na desce Asus F1A75-V Pro rozhodně nepůsobí chudým dojmem 

Není žádným překvapením, že dal Asus dohromady velmi zajímavou sérii základních desek. Jejich úspěch či neúspěch závisí na úspěšnosti procesorů Llano. Ty sice obsahují výkonné grafické jádro, po stránce hrubého výkonu procesoru však zostávají za Intelem. Celé preview základní desky Asus F1A75-V Pro naleznete na stránkách TweakTownu.

Zdroj: TZ Asus, TweakTown, PC Impact

Preview desky pro Llano Asus F1A75-V Pro a jako bonus hromada fotek dalších

Ohodnoťte tento článek!