Převlečte si Windows Live Messenger do vánočního

0

Komunikační program Windows Live Messenger nabízí několik nových emotikonů a motivů vzhledu s motivem Vánoc. Na svědomí je mají lokální pobočky Microsoftu v různých zemích. Bohužel nevím o české verzi s Ježíškem, nicméně pokud tolerujete Santu a jeho červené čepičky, můžete vyzkoušet některé z následujících balíčků.

Vánoční emotikony

Vystačíte-li si s emotikony, smajlíky, pak si stáhněte balíček od italského týmu Windows Live Messengeru. Ten nabízí několik animovaných emotikonů, na kterých najdete Santu Clause. Vánoční emotikony si stáhněte z adresy intrattenimento.it.msn.com, kde klepněte na velké červené tlačítko. Spusťte stažený soubor msnemoticons.exe, klepněte na tlačítko Avanti a Acepti. Instalaci myslím pochopíte i bez znalosti angličtiny.

Po dokončení instalace není třeba Messenger restartovat, nové vánoční emotikony jsou ihned k dispozici. Otevřete okno pro novou zprávu, klepněte na tlačítko se seznamem emotikonů a na odkaz Zobrazit vše. V dialogu pak najdete nový oddíl s těmito vánočními potvůrkami.

Vánoční přání

Poněkud umírněnější sadu emotikonů nabízí Australané. Na adrese promo.meegos.com/xmas2008 klepněte na tlačítko Install. Názvem staženého souboru se nenechejte vyvést z míry, a tlačítky Next a I agree balíček nainstalujte. Nepoužíváte-li domovskou stránku Live.com ani vyhledávač, pak při instalaci vypněte volby nastavující je jako výchozí (platí i pro italský balíček).

Po instalaci se vám změní barevné schéma komunikačních oken, objeví se nový Wink a také přibudou další emotikony. Jejich podoba odpovídá obličejům na obrázku v pozadí.

Vánoční potvůrky z Kanady

Kanadskou sadu vánočních emotikonů pro Windows Live najdete na adrese www.windowslive.ca/messenger. Instalace probíhá stejným způsobem, jako u předešlých balíčků, výběr z několika nově přidaných emotikonů vidíte na screenshotu níže:

Vánoční perníčky

Poslední sada vánočních doplňků pro Windows Live přichází z USA a nabízí vánoční perníčky a zimní pozadí. Najdete ji na adrese freebies.windowslive.com. Instalaci spustíte klepnutím na odkaz Download it now. Pozor, instalace se spustí jen z Internet Exploreru. Měla by automaticky změnit pozadí a váš obrázek.

Zpět do reality všedního dne

Dříve či později vás vánoční vzhled Windows Live Messengeru určitě omrzí, takže uvítáte návod, jak vše vrátit do původního stavu. Emotikony a pozadí si můžete nechat na příště, není třeba je z počítače odinstalovávat. Svůj obrázek změníte z hlavního okna Windows Live Messengeru (seznam kontaktů), klepnutím na tlačítko Zobrazit nabídku a funkcí Nástroje|Změnit zobrazovaný obrázek.

Pozadí v komunikačních oknech upravíte tak, že některé otevřete, klepnete v něm na tlačítko Zobrazit nabídku a na funkci Nástroje|Pozadí. Klepnutím na některé z pozadí a tlačítko Nastavit jej změníte pro aktuální okno. Pro všechna ostatní jej změníte tlačítkem Nastavit výchozí.

Ohodnoťte tento článek!