Přichází černý vládce chladičů procesoru – Prolimatech Black Genesis

0

Chadič Prolimatech Genesis již můžete znát z recenze od kolegy Ľubomíra Samáka (Prolimatech Genesis: snúbenie dvoch svetov), kde získal ocenění „We want it“. Výrobce nyní uvedl novou verzi tohoto chladiče označenou jako Black Genesis.

Prolimatech Genesis

Prolimatech Genesis Black edition

Rozměry chladiče jsou 146 × 216,5 × 160 mm, hmotnost je 800 gramů. Je zaručena kompatibilita se standardními sockety (Intel LGA 775/1366/1156/1155/2011, AMD AM2/2+/3/3+/FM2).

 

Z poniklované měděné základny vystupuje celkem šest heatpipe, které odvádějí teplo do dvou samostatných pasivů. Jeden pasiv je umístěn svisle, zatímco druhý vodorovně. Na oba je možné nainstalovat 120mm nebo 140mm ventilátor, výrobce bohužel žádný nepřibaluje. Nevýhodou vodorovného pasivu je, že může docházet k jeho kolizi s vysokými chladiči operačních pamětí.

Prolimatech Genesis Black edition Prolimatech Genesis Black edition Prolimatech Genesis Black edition Prolimatech Genesis Black edition

Černá edice se od standardní verze liší pouze v barvě jednotlivých žeber obou pasivů. Už podle názvu je jasné, že zde budou lamely provedeny v černé barvě. Výrobce již v minulosti uvedl například model Black Megahalems.

Cena této novinky je stanovena na £59.90 (1 900 Kč). Oproti standardní verzi si připlatíte zhruba 300 Kč. Chladič už se objevil v nabídce některých e-shopů. Pokud chcete mít něco extra, je tento chladič určen přímo pro vás.

 

Zdroj: TPU

Přichází černý vládce chladičů procesoru – Prolimatech Black Genesis

Ohodnoťte tento článek!