Přichází YouTube TV. Google spustil televizi, které nikdo nemůže konkurovat

2
YouTube TV
YouTube TV

Satelitní služby, kabelovky a IPTV dostanou pořádného soupeře, Google totiž v USA spouští YouTube TV. Nová televize přinese desítky kanálů různých zaměření, dostupnost na všech možných platformách a neomezený cloudový prostor pro uchovávání záznamů.

Předplatné bude stát 35 dolarů. Uživatelé za to dostanou přístup ke službě pro šest různých (rodinných nebo přátelských) účtů. Sledovat ale bude možné jen tři různá vysílání najednou. V ceně je 44 kanálů, zvlášť se bude platit za kabelovou Showtime nebo Fox Soccer Plus. Uživatelé dostanou přístup také k původnímu obsahu YouTube Red Originals.

Služba převezme silné stránky obecného YouTubu. Dobrá konektivita, bezedná kapacita pro DVR, možnost přehrávat videa na mobilu, tabletu, počítači, televizorech a Chromecastech. Není v technických možnostech žádného jiného poskytovatele nabídnout něco podobné. Stanice jako HBO se proto budou odlišovat hlavně exkluzivním obsahem. V Česku nás to zatím trápit nemusí, Google s rozšiřováním svých obsahových služeb nikam nespěchá.

Stanice dostupné v YouTube TV
Stanice dostupné v YouTube TV
Ohodnoťte tento článek!

2 KOMENTÁŘE

  1. Zrovna dnes jsem si říkal, po nějaké zprávě na zahájení testovací provozu DVB-T2, že za pár let už asi nikoho nenapadne si kupovat „televizi“ na pozemní příjem. Bez problému se mně povedlo vynechat již první pokus s DVB-T, takže jen houšť a snad se to zlepší i v ČR.

  2. „Dobrá konektivita, bezedná kapacita pro DVR, možnost přehrávat videa na mobilu, tabletu, počítači, televizorech a Chromecastech. Není v technických možnostech žádného jiného poskytovatele nabídnout něco podobné.“

    Microsoft tohle vse ma uz ted, vcetne neomezene capacity a skalovatelnosti (Azure cloud). Plus navic prehravani na konzolich (Xbox One) a HoloLens (a dalsich AR/MR/VR setech podporujicich Windows Holographic). Amazon ma take neomezenou kapacitu a skalovatelnost (AWS cloud, koneckoncu tam bezi Netflix), s platformami je na tom ale asi nejhur.

    Rozdil mezi Googlem a na druhe strane Microsoftem s Amazonem vidim hlavne v tom, ze Google ma krome VOD (video-on-demand) po tomhle oznameni i takzvany linear obsah (44 TV kanalu), kdezto obsah Microsoftu a Amazonu je ciste VOD. Jinymi slovy – MS i Amazon maji obrovskou knihovnu filmu i serialu, stejne jako Google, ale nevim, ze by meli nejake TV kanaly.

    Takze v technickych moznostech ostatnich problem neni, jen jim chybi linear obsah (vlastni porady produkovane MS a Amazonem nepocitam).