Přidejte si Kalkulačku na panel v Excelu

0

V Excelu 2010 je možné provádět nejrůznější komplikované výpočty s řadou proměnných, pokud však dojde na jednoduché kalkulace, stává se zadávání údajů zbytečnou komplikací. Pokud nechcete v takových případech hledat na stole pod lejstry skutečnou kalkulačku, nabízí Excel možnost zjednodušit si spuštění té softwarové, která se nachází přímo ve Windows.

V levé horním rohu, nad tlačítkem pro otevření nabídky File, se nachází panel rychlého přístupu (Quick Access), na který je možné přidávat nejrůznější ikony. Kromě nejrůznějších funkcí zde můžete přidat také ikonu Kalkulačky.

Klepněte pravým tlačítkem na tento panel a z místní nabídky zvolte Customize Quick Access Toolbar.

Otevře se dialogové okno s nastavením aplikace, kde z nabídky Choose command from zvolte položku All Commands. V rozsáhlém seznamu pak vyhledejte a označte položku Calculator. Poté klepněte na tlačítko Add, čímž přidáte příkaz na panel rychlého přístupu. Nastavení pak potvrďte klepnutím na OK.

TIP: Pokud v dolní části nastavovacího okna zaškrtnete položku Show Quick Access Toolbar below the Ribbon, bude se panel zobrazovat pod záložkami rozhraní Ribbon.

Stejným způsobe je možné na tento panel přidat také další ikony, takže si můžete snadno zpřístupnit příkazy, které v aplikaci často používáte nebo ty, jež jsou zbytečně ukryté. Tento panel se nachází také v ostatních aplikacích balíku Office (Word, PowerPoint a další), takže si ho v každé můžete přizpůsobit zcela podle vašich požadavků.

TIP: Stejný panel se nachází také v aplikacích balíku Office 2007. Najdete ho na stejném místě pod názvem Rychlý přístup. Postup přidávání ikon je v tomto případě stejný.

Přidejte si Kalkulačku na panel v Excelu

Ohodnoťte tento článek!
1 (20%) 1 hlas/ů