Priform oznámil vývoj CCleaneru pro smartphony s Androidem

0

CCleaner (Crap Cleaner) je oblíbený nástroj pro počítače s Windows a OS X, který se postará o odstranění nepotřebných souborů, dočasných souborů, vyprázdnění cache či smazání cookies prohlížeče. Tím může výrazně zrychlit start i chod systému. Společnost Priform, která za programem stojí na svém blogu oznámila vývoj CCleaneru pro Android.

Vývojáři prý vyslyšeli hlasy volající po mobilní verzi oblíbeného čističe. V současné době je aplikace uprostřed vývoje a konečné datum uvolnění na Google Play není známé. Zprávičku také doplnili o fotografii, jež ukazuje současný vzhled testovací verze. Aspoň podle ní by tedy měl umět Ccleaner pro Android zvládnout většinu úkonů, ke kterým je využíván na desktopech. První tři položky ukazují na možnosti smazat historii, cache a SMS/MMS. To vše by mělo být možné provést jedním kliknutím na tlačítko.

Vývojová verze CCleaneru pro Android

Aplikací, které mají za úkol mazání nepotřebného balastu a zrychlení systému, je v Androidím obchodě přehršel. Ostatně, i když si vyhledáte frázi „CCleaner“, výsledky mluví za vše. Toho včera využili podnikavci, kteří do Google Play odeslali aplikaci právě s názvem CCleaner. Samozřejmě šlo o neoficiální pokus, a tak byl po několika nahlášeních z obchodu stáhnut.

 

Ohodnoťte tento článek!