Přijímejte hovory přiložením telefonu k uchu. Microsoft vylepšil Lumie

0

Samotná Windows Phone neumějí všechno, např. různá gesta podporují až sami výrobci. Třeba HTC u modelu 8X umožnilo vypnout vyzvánění otočením telefonu obrazovkou dolů, snížením hlasitosti vyzvánění ve chvíli, kdy jste telefon vzali do ruky, nebo naopak zvýšením hlasitosti, když telefon pobýval ve vaší kapse.

 

V podobném stylu Microsoft přichystal užitečná vylepšení pro majitele Lumií. Bohužel, pokud vlastníte smartphone s dlaždicemi od jiného výrobce, nedostane se na vás. V opačném případě na nic nečekejte a upalujte do Windows Phone Store pro aplikaci s názvem Gestures. Prozatím se jedná o betaverzi. Sympatické je to, že funguje ve Windows Phone 8 a 8.1. Momentálně nabízí tato gesta:

  • Hovor přijmete tím, že telefon přiložíte k uchu.
  • Mikrofon během hovoru vypnete tak, že telefon položíte např. na stůj displejem dolů.
  • Pokud telefon naopak někam položíte displejem nahoru, automaticky se zapne hlasitý odposlech.
  • Vyzvánění v případě příchozích hovorů vypnete otočením přístroje obrazovkou dolů.

Minimálně poslední jmenovanou funkci již pravděpodobně někteří znáte, např. Lumia 830 je s ní obeznámena. Celkově uvedená gesta výrazně zvednou uživatelský komfort – v současnosti se uvedené funkce aktivují mačkáním tlačítek. Microsoft upozorňuje, že nejlevnější modely Lumia 630, 635 a 530 mohou být funkčně omezené.

Tyto Lumie totiž nedisponují senzorem pro přiblížení, nedokáží tudíž detekovat, že se nahcází blízko ucha nebo stolu. Z toho pak omezení jasně vyplývají.

Zdroj: MSDN Blogs via WinBeta

Přijímejte hovory přiložením telefonu k uchu. Microsoft vylepšil Lumie
Ohodnoťte tento článek!