Příliš horké paměti? Už nikdy.

0

Corsair přivádí na trh neobyčejné paměti. Balíček dvou 2GB modulů pamětí DDR3 je nejen stylový, Dominator GT „low voltage“, jak název napovídá, si vystačí při vysoké frekvenci s dost nízkým napětím.

Obyčejné paměti DDR3 potřebují obvykle napětí 1,7-1,9 V. Není to pravidlem, Kingston má spoustu modulů s požadavkem jen na 1,65 V. Corsair jde ale ještě dále a na bezchybný provoz mu prý stačí jen 1,5 V. A to ani nijak netroškaří s frekvencí, při časování 9-11-9-27 paměti tikají na 2133 MHz. Podle Corsairu se jedná o nejrychlejší běžně dostupné paměti na 1,5 V.

Paměti tak budou chladnější, úměrně s napětím klesá i spotřeba. O chlad se ostatně stará i poměrně mohutný heatspreader DHX+ s malou hradbou žebírek nahoře. Chcete-li být opravdu extrémně důslední, taktovat a napětí zvyšovat do pekelných hodnot, můžete nasadit i Corsair Airflow, aktivní chladič se dvěma ventilátory.

Corsair Airflow 2: opravdu poctivě chlazené paměti

Corsair Dominator GT CMT4GX3M2B2133C9 obsahuje tedy dva 2GB moduly pamětí DDR3-2133 s časováním CL9. Chcete-li taktovat, je tu veliký prostor. Corsair na paměti poskytuje doživotní záruku a cena je stanovena na $170, v přepočtu 3200 Kč.

Zdroj: TCMagazine

Ohodnoťte tento článek!