Prima spouští český Netflix – streamovací službu prima+. Základ je zdarma

6
1920px Praha Strasnice Vinohradska 167 Prima
FTV Prima
-
Zdroj: JiriMatejicek / CC BY-SA 3.0

FTV Prima dnes oznámila spuštění streamovací služby prima+ (psáno s malým p). Nabídne televizní předpremiéry i mnoho filmových a seriálových titulů a slibuje více než 2000 titulů. Základní tarif je zdarma.

Nabídka bude obsahovat dokumenty, pořady pro děti a přes streamovací službu půjde sledovat i živé vysílání stanic Primy. Prima chystá také exkluzivní seriálovou tvorbu prima+ Originals. Do vlastní tvorby bude v následujících tří letech investovat přibližně miliardu korun.

„Může se zdát, že český trh se streamovacími službami je již saturovaný, ale není tomu tak. Návyky lidí se mění, již nesledují pořady jen v televizi, ale dívají se a ně na různých zařízeních a v čase, který se jim hodí. Celosvětová koronavirová pandemie tento trend výrazně posílila nejen ve světě, ale i u nás. Jen u našich pořadů vzrostla za posledních šest let odložená sledovanost seriálů vysílaných v prime time více než pětinásobně,“ uvedl generální ředitel skupiny Prima Marek Singer.

Prima plus logo
Logo nové streamovací služby (zdroj: Prima)

„Z detailních průzkumů víme, že lidé jsou ochotni platit si více služeb najednou. Zároveň jsme se již na začátku rozhodli jít jinou cestou než naše komerční konkurence. Chceme, aby naše pořady v online byly nadále dostupné širokému publiku, proto přicházíme s možností výběru ze tří tarifů a je jen na každém uživateli, které pořady, v jakém předstihu, kvalitě a za kolik chce sledovat,“ pokračoval Singer.

Free Light Premium
cena zdarma 99 Kč 149 Kč
rozlišení 480p 720p 1080p
reklama ano ano ne
prima+ Originals ne ano ano
archiv Primy ano ano ano
videotéka ne ano ano
uživatelské profily ano ano ano

Zájemcům nabídne Prima tři tarify. Základní Free bude zdarma a umožní přístup do videoarchivu v SD kvalitě a s reklamou. Registrovaným pak také sledování živého vysílání.

Střední tarif Light za 99 Kč měsíčně nabídne HD kvalitu s polovičním objemem reklamy proti základní variantě. Navíc obsahuje předpremiéry, archiv pořadů i videotéku.

Tarif Premium za 149 Kč měsíčně pak obsahuje celou nabídku v kvalitě Full HD zcela bez reklam. Umožní rovněž vytvoření profilů pro pět uživatelů (v rámci rodiny) a registraci pěti zařízení. Současně umožní sledování tří streamů.

Prima plus
prima+ (zdroj: Prima)

Pro porovnání Voyo s podobně obsáhlou nabídkou od TV Nova přijde zájemce na 159 Kč měsíčně.

Zdroj: Prima

Prima spouští český Netflix – streamovací službu prima+. Základ je zdarma
Ohodnoťte tento článek!
4.4 (88.57%) 7 hlasů

6 KOMENTÁŘE

  1. „Z detailních průzkumů víme, že lidé jsou ochotni platit si více služeb najednou“

    lol, to jo, ale prima+ to určite nebude 😀
    Už len tie biedne rozlíšenia na rok 2023… malo byť skorej free/720p, lajt/1080p a premium/4k

    • 😀 😀 😀 to by prima musela nejaky obsah ve 4k mit 😀 podle kvality vysilani v cr hadam ze nejvic obsahu maji nativne v tech 480 😀 😀 😀 nicmene za ty prachy to snad nikdo nekoupi i kdyby meli 8k 🙂

  2. Před 10 lety by ty rozlišení asi byly adekvátní. Ale nabízet placené 720p? To měli raději udělat jeden tarif, to je spíš ostuda než nabídka.

    A u Prima Originals mě omyli – fakt mají pocit, že když se to bude jmenovat anglicky, tj stejně jako u Amazonu / Netflixu, lidi na to uslyší? Proč se to nejmenuje sakra česky?! Jo protože oni mají prime time, nikoli hlavní čas (má to přesně o jedno písmeno víc a úplně stejný význam, proč tedy používá v oficiálním českém prohlášení anglický termín?! Že by byl retard a jako ředitel neuměl česky?). Je mi 30, takže jsem v těch anglických termínech posledních cca 15 let vyrůstal, ale před 15 lety se používaly tam, kde čeština neměla výraz a muselo by se opisovat. Dnes to klidně použije v oficiálním českém prohlášení ředitel. Fakt jsme na tom špatně a zasloužíme si to, když si nevážíme ani svého jazyka, proč bychom se měli mít líp.