Přímé spuštění aplikace pomocí okna Spustit

0

Protože se dost možná ve vaší nabídce Start tlačítko Spustit dosud nenachází, můžete využít návod v jednom z našich starších článků.

Nyní se můžete seznámit s postupem, jak pomocí několika drobných úprav v editoru registru spouštět příkazem Spustit jakoukoliv vámi zvolenou aplikaci.

1. Otevřete editor registru

Editor registru otevřete tak, že do pole Prohledat programy a souborynabídce Start zadáte heslo „regedit“ a potvrdíte stisknutím klávesy Enter.

2. Vytvořte novou položku s vaší aplikací

V levém okně editoru se ve stromové struktuře proklikejte na adresu HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\App Paths. Pravým tlačítkem klikněte na App Paths a vyberte položku Nový > Klíč.

Tento klíč pojmenujte jménem spouštěcího souboru požadované aplikace, a to včetně přípony exe. Tedy např. my_appliacation.exe

3. Nastavte cestu k vaší aplikaci

Vyberte vytvořený klíč ve stromové struktuře a v pravém okně označte položku s názvem (Výchozí). Klikněte na ni pravým tlačítkem a vyberte položku Změnit…

Do pole údaj hodnoty zadejte úplnou cestu ke spustitelnému souboru požadované aplikace, např. C:\Program Files\My Application\My Application.exe

Klikněte pravým tlačítkem na volné místo v pravém okně a vyberte položku Nový > Řetězcová hodnota. Vytvořenou položku pojmenujte Path a opět na ni klikněte pravým tlačítkem a zvolte Změnit… Do pole Údaj hodnoty zadejte cestu k adresáři, ve kterém se nachází spustitelný exe soubor vaší aplikace, tedy např. C:\Program Files\My Application\

Ono to funguje

Nyní si otevřete okno Spustit prostřednictvím tlačítka Spustit…nabídce Start a do pole Otevřít zadejte název spustitelného souboru požadované aplikace bez přípony exe.

Můžete si stáhnout i jednoduchý prográmek, který udělá výše popsanou práci s registrem za vás. Do pole Browse zadáte jednoduše cestu ke kýžené aplikaci a stisknutím tlačítka RUN it se další úpravy provedou za vás. Miniaplikaci stáhnete zde.

Tip: Pokud chcete dosáhnout opravdu ultimátní efektivity při spouštění programů, používejte na otevření okna Spustit klávesovou zkratku Win+R. Zcela se tak vyhnete práci s myší, což vám ušetří další cenné vteřiny.

Přímé spuštění aplikace pomocí okna Spustit

Ohodnoťte tento článek!