Připojení k internetu zdarma: pobídka s pihou na kráse

0

Zajímavý počin připravily společnosti Sony a Telefónica O2. V souvislosti s novou datovou službou, zaváděnou od 1. června, kterou si zákazníci mohou pořídit formou předplaceného kreditu a využívat tak připojení jen v případě potřeby, nabízí společnosti balíček s notebooky Sony Vaio Z12 a S12.

Při zakoupení jakékoliv konfigurace těchto modelů v průběhu léta 2010 nalezne zákazník v balení i sim kartu, kterou zasune do slotu pod baterií. Může tak využívat připojení k internetu bez potřeby dalšího potřebného hardware připojovaný k notebooku přes USB, Express Card či PCMCIA Card a to jak k GPRS/EDGE, tak i vysokorychlostní sítí UMTS.

Po spuštění notebooku je průvodce provede potřebným nastavení a po dobu 12 týdnů zákazník může využít připojení zdarma. Dalších 11 týdnů získá po zaregistrování na speciálních webových stránkách www.o2pripojse.cz . Tento web slouží také k nákupu denních balíčků, pro přehled o čerpání služeb a pro dobíjení kreditu.

Kartu lze po uplynutí doby zdarma dobíjet standardními způsoby prostřednictvím bankomatů, internetového bankovnictví nebo Sazka terminálů. Po prvním dobití je možné na kartě zpřístupnit i hlasové služby.

Jistě je to zajímavá pobídka, bohužel s malou vadou na kráse. Zákazník, který přivítá zvýhodněné připojení či dokonce připojení zdarma, pravděpodobně nebude uvažovat o koupi notebooku za 30 000 Kč (S12) respektive 50 000 Kč (Z12) v základní konfiguraci. A opačně, pro zákazníka, který je schopen a ochoten zaplatit tyto částky za výkonný stroj s dlouhou výdrží nebude úspora v řádech stokorun příliš velkou motivací k nákupu.

Ohodnoťte tento článek!