Připojte svůj harddisk přes USB 3.0!

0

Relativně mladá společnost Vantec (rok založení 1994) není v českých luzích a hájích příliš známá, přesto čas od času přijde i ona se svým zajímavým produktem na trh. Dnes se chce svézt na módní vlně rozhraní USB 3.0, nabízejíc kouzelnou krabičku pro připojení libovolného pevného disku bez nutnosti čachrů s vnitřnostmi počítačové skříně.

Vantec NexStar SATA to USB 3.0 Adapter je zařízení, které mnohým uživatelům ulehčí život. Principielně je to to samé, jako HDD topinkovač Lukáše Václavíka, provedením se však liší (nevypadá tak efektně, prostorová náročnost bude nižší) a teoreticky by mohla být i nižší cena. Novinka podporuje připojení libovolného 3,5″ a 2,5″ pevného disku, o spojení s počítačem se postará vysokorychlostní USB 3.0 konektor.

S adaptérem je dodáváno i externí napájení ze zásuvky, nemělo by však být třeba v případě, že nemáte extrémně „žravý“ disk (napájení z USB bude stačit). Na kapacitě nezáleží, podporované jsou HDD až do 2TB velikosti. O ceně a dostupnosti prozatím nepadlo ani slovo, Vantec by se však měl vyjádřit co nejdříve.

Zdroj: TweakTown

Ohodnoťte tento článek!