Připravuje Intel levný Netbook?

0

fotografií prohlédnout připravovaný levný notebook Intel Netbook. A jak tak známe Intel, nebude tento notebook prodávat pod vlastní značkou ale bude coby koncept dostupný dalším výrobcům.

Vyfocený notebook používá Windows XP jako hlavní operační systém, jeho úhlopříčka je deset palců (samotný displej pak nabízí úhlopříčku devět palců), má 512 MB operační paměti a klasický pevný disk s kapacitou 40 GB. Netbook prý používá procesor Intel Celeron taktovaným na frekvenci 900 MHz (tedy stejný, jako u Asusu Eee PC) a prodejní cena se má pohybovat okolo hranice čtyř set dolarů (v přepočtu přibližně šest a půl tisíce korun).

Ovšem vzhledem k tomu, že Intel tlačí výrobce levných notebooků spíše do nového procesoru Intel Atom Diamondville (který je levnější než v současnosti používaný telefon), můžeme předpokládat, že v prodejní verzi Netbooku bude pravděpodobně tento procesor. S ním se dá očekávat pokles ceny o padesát až sto dolarů. Podle dostupných informací bude Netbook dostupný na trhu již v červnu letošního roku.

 Odkazy k tématu: zpráva Tech Corner | fotogalerie na Flickr

Připravuje Intel levný Netbook?

Ohodnoťte tento článek!

Sdílejte