Příští Android už bude 64bitový. Google také naznačuje nový název

0

Že bude chystaná verze Androidu opravdu zlomová, naznačují další zápisy (1, 2) v kódu AOSP (Android Open Source Project). Nový systém bude konečně podporovat 64bitové procesory, s čímž konkurenční iOS přišel už loni.

Android bude 64bitový

Mobilní 64b čipy budou čím dál běžnější. Své už má ARM, MIPS a také Intel, který už sám aktivně tvořil androidový kernel s podporou 64b Atomů. Letos v dubnu uvedl KitKat 4.4 s podporou nových instrukcí. Zahrnutí podpory do oficiální vývojové větve Androidu otevře cestu také ostatním výrobcům procesorů. Třeba Nvidii, jejíž Tegra K1 Denver je rovněž 64b. Údajně bude mozkem Nexusu 9.

 

Další změnou bude změna značení aplikačních rozhraní. Od Androidu 1.0 až po poslední KitKat se API značilo čísly (aktuálně API 19), ale v novém systému to bude android-L. Už několik měsíců se v souvislosti s další verzí Androidu mluví o kódovém názvu Lollipop.

Nové totiž chodí v abecedním pořadí a vždy pojmenovávají sladkosti. Elko je teď na řadě: Cupcake (1,5), Donut (1.6), Eclair (2.0), Froyo (2.2), Gingerbread (2.3), Honeycomb (3.0), Ice Cream Sandwich (4.0), Jelly Bean (4.1), KitKat (4.4) a Lollipop (5.0)?

Zdroj: XDA Developers

Příští Android už bude 64bitový. Google také naznačuje nový název
Ohodnoťte tento článek!