Privátní filtry od 3M: ochraňte svá data na displeji

0

Kdykoliv uživatel zobrazí důležitá data na displeji svého počítače, existuje riziko, že budou někým jiným zveřejněna a zneužita. A to nejenom při použití notebooku či tabletu ve veřejných prostorách, ale i na monitorech stolních počítačů, především v otevřených kancelářích typu open space.

Neoprávněnému sledování informací na cizím displeji notebooku, tabletu či stolním počítači zabraňují takzvané privátní filtry. Obraz na monitoru vidí pouze osoba sedící přímo před ním, z ostatních úhlů se obraz na displeji jeví pouze jako jednobarevná plocha. Tyto filtry lze aplikovat na notebooky, stolní monitory i tablety.

Nové zlaté filtry uvedené společností 3M se od původních tmavých filtrů liší zobrazovanou barvou při pohledu z boku (zlatá místo černé) a především o 14% vyšší jasem. Filtry lze nasadit i sejmout díky speciálním plastovým úchytům, a tak lze v případě potřeby filtr odebrat a zobrazit informace na displeji i ostatním osobám.

Zlatý filtr

Ceny tmavých filtrů se pohybují od 700 Kč (bezrámový filtr o úhlopříčce 8,9″) až po cca 3000 Kč (tmavý bezrámový 30″). Zlaté bezrámové filtry se pohybují cenově od 800 Kč (8,9″) až po 2300 Kč (19″). Rámové filtry zle pořídit za ceny od 3000 Kč (17″) po 6500 Kč (24″). Cena filtru pro 15″ notebooky se pohybuje kolem 1400 Kč (tmavé) a 1700 Kč (zlaté).

Zdroj: TZ 3M

Zlatý filtr

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. No konecne sa notebooky objavili. Parametre som poznal dlho dopredu, ale skor nez tie ma zaujima vyhotovenie. Na obrazkoch po internete som videl, ako po zatvoreni displej nesedi nad povrchom klavesnice (ta je o nieco nizsie). Taktiez to vyhotovenie touchpadu a hlavne vsetky mozne otlacenia povrchu klavesnice do displeja, ako sa to deje u 3820.
    Na internete sa objavili aj verzie WICKED DEVIL s Core i7-2620M a 8GB RAM.