Pro náročné uživatele: pracovní hybridní tablet Fujitsu Stylistic Q702

0

Hybridní tablety typu Asus Transformer Prime jsou fascinující hračky, kvůli operačnímu systému Android ale příliš nevyhovují firemním uživatelům, kteří by jinak výhody zařízení kombinujícího tablet a malý notebook jistě také ocenili. Fujitsu tento problém chce vyřešit svojí novinkou Stylistic Q702 – notebookem s oddělitelnou základnou, vybaveným procesory Intelu a běžícími na operačním systému Windows.

Hybridní tablet Fujitsu Stylistic Q702

Hybridní tablet Fujitsu Stylistic Q702

Novinka je vyrobena ze slitiny hliníku a hořčíku, má 11,6″ displej typu IPS pro lepší pozorovací úhly a dotykovou vrstvou podporující vícedotyková gesta prsty i práci s dodávaným perem (digitizérem). Nechybí mu nadstandardní nabídka konektivity od klasických USB 3.0 a 2.0, VGA, HDMI, LAN a čtečku karte typu SD; bezdrátové sítě také nejsou ošizeny a kromě standardní kombinace Wi-Fi 802.11n a Bluetooth se můžete těšit i na integrované moduly 3G (UMTS) a 4G (LTE) – druhý jmenovaný ovšem pravděpodobně nebude v České republice k dispozici, protože byste jej u nás stejně nevyužili (čeští operátoři budování sítě čtvrté generace teprve pomalu rozjíždějí).

Uvnitř bude pracovat procesor Intelu architektury Ivy Bridge; konkrétní modely neznáme, pouze to, že půjde o některý z nízkonapěťových Core i3 a i5, podle volby uživatele. O grafiku se bude starat integrovaná karta Intel HD 4000 a o data 4 GB operační paměti DDR3 a 128 či 256GB SSD. Kromě toho bude Stylistic Q702 vybaven i moduly známými z klasických tabletů – akcelerometrem, gyroskopem, magnetometrem a snímačem intenzity okolního světla pro plynulou regulaci podsvícení displeje.

 

Nový hybridní tablet bude k dispozici v září tohoto roku; to znamená, že zřejmě bude od začátku dostupný s operačním systémem Windows 8. Doporučená cena začíná na 28 000 Kč včetně DPH, takže nepůjde zrovna o lidové zařízení pro studenty – na to si ale ani nehraje.

Zdroj: TZ Fujitsu

Ohodnoťte tento článek!