Pro pobavení: chyba ve Windows 8 oživuje prostředí z Windows 95

0

Pamatujete na klasický šedomodrý motiv, který obsahovaly starší verze Windows? Ikspéčka poprvé přišla s modernějším vzezřením, jež překypovalo grafickými efekty a nechyběla mu tolik potřebná plastičnost. Ještě předtím, než byla všechna okna modrá a křížky pro zavření okna červené, jsme byli zvyklí na jiný styl. Plochá okna, menší ovládací prvky, které velikostí odpovídaly tehdejším potřebám a obrazovkám – to jsme znali již z Windows 95.

Klasický styl zobrazení bylo možné aktivovat ještě ve Windows 7, teprve Windows 8 jej úplně odbourala. (Sedmičky ve jménu pokroku aspoň odstranily klasickou nabídku Start a ponechaly nám její modernější verzi.) Kvůli chybě se však známé ploché prvky začaly objevovat jednomu uživateli Osmiček. Zřejmě nejde o častý problém. Sám o sobě je docela závažný, systém při vykreslování grafiky chybuje a vše by zřejmě vyřešila až přeinstalace.

 

Nám však poslouží pouze pro odlehčení. Standardně klasické téma, známé z Windows 95, tedy i patřičně staré, ve Windows 8 nepotkáte. Jedná se o pěknou kuriozitu. Šedá okna mohou být již v současnosti pro mladší uživatele zjevením, protože málokdo si dobrovolně vypnul například již moderní Lunu ve Windows XP.

Zdroj: McAkins Online

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

 1. Škoda té kompenzace uniformity. Snad to bude další verzích firmwaru vylepšeno. Nebo počkat na “nadřazené” a dražší Nec a Eizo se stejným panelem 🙂

  Jinak už existují datasheety na 24″ a 30″ verzi toho panelu 27 zatím ne

  http://www.hy-line.de/fileadmin/hy-line/computer/csv/datasheets/LM240WU9-SLA1_%20CAS_v0.4.pdf

  http://www.hy-line.de/fileadmin/hy-line/computer/csv/datasheets/LM300WQ6-SLA1_CAS_Ver0.1_120911.pdf (všimněte si, že 30“ je milarda barev bez A-FRC)

  ty budou pak v 2413 a 3014

  A jedna malá technická podle všeho to není jen “obyčejná bílá dioda”, ale zelená a modrá s červeným fosforem.