Pro sdílení videí už nepotřebujete externí komunikátor. YouTube nasazuje interní chat

Sledujete video na YouTubu a chcete se o něj s někým podělit? Už to zvládnete přímo v aplikaci.

0
YouTube
YouTube

Chat v YouTubu? Možná si pamatujete, že testování probíhalo již před více než rokem. Google musel usoudit, že je zkouška úspěšná a nasazená funkce nutné. A tak je konverzování tady. Internetový gigant funkci představil jako možnost, jak sdílet video přímo v rámci YouTubu. Ale můžete si pak s danými lidmi klidně psát o čemkoli. Chaty mohou být i skupinové.

Firma naznačuje, proč byste měli chtít sdílet videa přímo v aplikaci. Nechce, abyste ji opouštěli. Dobře ví, že zkopírované odkazy rozesíláte známým přes SMS, Messengery, Facebooky apod. Každá platforma ovšem bojuje o vaši pozornost a není v jejím zájmu, abyste odcházeli jinam. S chatem můžeme YouTube více považovat za samostatnou platformu. Všechny vaše sociální potřeby neuspokojí, ale chat je významným krokem vpřed.

Proč ne, nemusíte aspoň do běžných konverzací plést sdílená multimédia. Nebo o oddělené komunikační prostory nestojíte? Závěrem podotýkám, že funkce je jako obvykle dostupná zatím jen na mobilech. Lze předpokládat, že se časem chatů dočkáme také na klasických počítačích, v dnešní době nicméně mají zkrátka přednost smartphony.

Ohodnoťte tento článek!