Problém: aktualizace Windows bez vědomí uživatele

0

Pro drtivou většinu uživatelů je nejlepším nastavením automatické stahování a instalace aktualizací, což zajišťuje maximální bezpečnost a stabilitu systému. Mnohdy právě neaktualizované systémy mohou za snadné šíření virtuálních chorob, jako tomu je například v případě Confickeru.

Existují ale případy, kdy automatická instalace není příliš vhodná. Některým uživatelům a firmám může hotfix způsobovat problémy s hardware i software. Právě tito uživatelé využívají možnost „Stahovat aktualizace, ale neinstalovat“, jež se před samotnou instalací dotáže a umožní uživateli potenciálně problémové aktualizace zakázat.

Poslední dobou se ovšem začínají množit zprávy o tom, že dochází k instalaci zcela bez upozornění či dotázání uživatele. Běžně na stažené aktualizace připravené k instalaci upozorní ikonka v oznamovací oblasti popřípadě tlačítko k vypnutí systému v nabídce Start. V některých případech však k žádné indikaci nedošlo a systém přesto při vypínání počítače aktualizace nainstaloval.

Microsoft v současnosti toto chování prošetřuje, nicméně zatím nic nepotvrzuje ani nevyvrací. Postižen je jak systém Windows XP, tak Windows Vista. Prozatím se spekuluje o možné příčině v přetížení serverů Microsoftu po uvolnění velkého množství updatů 9. června. Dle Microsoft Knowledge BaseEN vysoká zátěž způsobila nedokončení stahování aktualizací, což zamezilo informování uživatele po pozdějším dokončení stahování.

Zdroj: Windows Secrets via Softpedia

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

 1. osobně si myslim, ze budou radsi jednat rychle, treba meli i neco v planu, akorat trochu pozdeji. kazdopadne, kdybyste meli vista bussiness skolni licenci (tj zadarmo) jako ja, bylo by vám to relativne sumafuk 😀

 2. oni ale ty bonusy opravdu chteli davat urcite. jenze nepocitali s tim, ze Vista bude tak spatna u nazoru lidi a tak se misto soustredeni na bonusy pro Vista Ultimate soustredili na Windows 7. dava to smysl ale jako odskodne by opravdu prechod na W7 mel byt zadarmo nebo aspon za hodne zvyhodnenou cenu. cena Ultimate byla i 12 000 co si pamatuju. sam sem je chtel. takze za tu cenu, by ted meli tak 3x Windows 7

 3. MS asi uvažoval tak, že kdo ochotně vysolil peníze za nejdražší verzi Visty, zaplatí klidně znova za W7 bude-li je chtít.
  Většina těch s levnějšími verzemi by si asi W7 hned tak nekoupila, takže MS jim je nabízí levněji, aby z nich dostal alespoň nějaké peníze. Marketing je o tahání peněz z lidí.
  MS ustupovat nemusí, protože nemá žádnou přímou konkurenci a na jeho reputaci mu vůbec nemusí záležet.

 4. Doufám že budu moct upgradovat na windows 7, je to hrozné za vistu ultimate jsem zaplatil 7500Kc, ted jsem nerozjel nekteré hry a aplikace a nejhorsi je na tom ze kdyz jsem informoval microsoft že mi nefungujou hry které jsem na Windowsu Xp normálně hrál,tak mi odepsaly ze mám kontaktovat prodejce pc hry a s prodejcem jsem nic nevyresil.

 5. Osobně chci říct že ty bonusy které jsem stáhl přes Ultimate Extras updade stojí za hovno. Čekal jsem nějaké nové aplikace či programky ale místo toho jsem se dočkal nějakých pohybujicích tapet a jedné minihry. Je to prostě bída.

 6. V článku je typická začátečnická chyba. Když se reinstaluje systém (čistá instalace), NENÍ potřeba formátovat HDD. Instalace nového systému všechny staré soubory přesune do složky Windows.Old na rootu HDD, odkud si je pak překopírujete do složek nového systému. Data jsou tedy naprosto bezpečně zachována!
  (Programy je samozřejmě potřeba nainstalovat všechny znovu; nastavení se také pochopitelně nezachovají).