Problémy dnešních mladých. Závislost na mobilech je stejně škodlivá jako alkoholismus (video)

5
Smartphone
Ilustrační foto (zdroj: niekverlaan / Pixabay)

Mileniálové, generace Y, zkrátka lidé narození v 80. letech a později, mají nižší sebevědomí než jejich rodiče. Stanovují si vysoké cíle, které chtějí splnit okamžitě. Díky mobilům a sociálním sítím jsou zvyklí na okamžitou odezvu a odměnu, ta se ale v reálném životě nedostavuje tak rychle. Jsou proto netrpěliví, a ještě více se stávají závislými.

Simon Sinek v inspirativním 15minutovém monologu popisuje, jak tato závislost ohrožuje osobní životy lidí a jaké komplikace z ní plynou v zaměstnání. Kolegové ze sesterského webu VideaČesky jej přeložili, takže si udělejte čtvrt hodiny času a podívejte se, co trápí dnešní mladé a jak jako rodiče nebo přátele můžete pomoci.

Možná se v tom i sami poznáte.

Ohodnoťte tento článek!

5 KOMENTÁŘE

  1. Zaujímavé, že sa o nehovorilo o škodlivosti novín, keď si ich ľudia bežne brávali na záchod. U mobilov je to odrazu problém.
    Ak niekto používa mobil aj počas posedenia s priateľmi tak je to chyba charakteru, nie mobilu.

  2. Já myslím že ten pán je zase závislí na civění přes brejle… 😀
    Já asi napíši článek jak jsou dnes lidé závislí na mikrovlnce, pračce…
    Co a jak jaká generace používá je dáno technologii oné doby. Někteří dinosauři prostě ne a ne vyhnout a potom tu rozdávají takovéto moudra. Život jde jen a pouze kupředu. Nikdy se nezastaví a nikdy nejde pozadu. Vždy kupředu.