ProBook 5310m – seriózní a CULV

0

Řada ProBook od Hewlett-Packard nabízí seriózní a mírně strohý design, (nejen) matný displej a vcelku nízkou cenu. Nový ProBook 5310m toto splňuje, ale jde zase o něco nového.

Jak napovídá druhá číslice, notebook má LCD o úhlopříčce 13,3″ s dnes oblíbeným širokoúhlým rozlišením 1366 × 768, které je pro tuto velikost dobrou volbou. Striktní design se zřejmě od dnešních ProBooků mírně posunul, protože podle posledních zpráv má notebook šasi i víko z broušeného hliníku, nikoli z lesklého plastu. Klávesnice je další silnou stránkou.

Zatím jsou v prodeji stroje se silným Core 2 Duem SP9300 (2,26 GHz, 6 MB L2), 2-4 GB RAM a 320GB diskem, čipset GS45 s IGP GMA 4500M HD také málokoho překvapí. 3G modul potěší. Výdrž tohoto stroje by se měla pohybovat se šestičlánkovou baterií kolem solidních pěti hodin.

Co ale vybočuje z prozatímní definice business-class notebooku, je druhá varianta modelu, která je osazena 1,2GHz Celeronem SU2300 (CULV procesor) s 1 GB RAM a 160 GB diskem. Výdrž tohoto notebooku bude podstatně vyšší, tipl bych si na nominálních osm hodin provozu. Pokud bude k dispozici i osmičlánková baterie (u ProBooků 4x10s je), pak se přehoupneme dokonce přes deset hodin. Výkonu ovšem notebook nemá na rozdávání.

Konkurencí je například řada Latitude Exxxx od Dellu.

Výše specifikovaná varianta s Core 2 Duem SP9300 už je mnohde zařazena v cenících od 18 000 Kč, model s CULV Celeronem bude pak zřejmě znatelně levnější.

Zdroj: Fudzilla

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Bez zámků displeje? S úplně jinou klávesnicí? Bez dedikovaných kláves pro hlasitost? S úplně jiným zapínacím tlačítkem? Kde jsou tradiční diodové indikátory? Kde je čtečka otisků prstu? V bílé barvě? Mně to spíš přijde, jako kdyby někdo vzal nějaký ASUS a předělal ho na ThinkPad… Jako, možné je všechno, to uznávám, ale stejně tomu nevěřím.