Proč je Internet Explorer 10 na prohlížení webu lepší než Chrome pro Android

0

Chlapík, který se jmenuje Armando Ferreira, vzal do rukou Surface a Nexus 10 a provedl srovnání obou tabletů. Podstatnou část, skoro dvacet minut, věnuje souboji prohlížečů. Googlův přístroj obsahuje obrazovku s velmi vysokým rozlišením, konkrétně 2560 × 1600 bodů. Ta slibuje velmi jemné zobrazení. Jakou nevýhodu tedy může představovat, ve srovnání se Surfacem a jeho „trapně nízkým“ rozlišením 1366 × 768 bodů? Vyšší hustota představuje nevýhodu v tom, že Chrome pro Android všechny prvky jednoduše zvětšuje.

Kdyby byl web na tak vysoké hodnoty připraven, zřejmě bychom hovořili jinak, za současných podmínek ale ze srovnání vychází vítězně Internet Explorer. Ten navíc nenačítá mobilní verze webů, ale raději desktopové. Recenzent několikrát poukazuje na to, ze obraz na Surfacu vypadá mnohem lépe a ostře. Chrome má nevýhodu v upscalingu a škodí mu rovněž načítání mobilních verzí stránek. Kromě ostřejšího obrazu chválí výkon prohlížeče z Redmondu.

 

Microsoft investoval prostředky do toho, aby ještě zlepšil již tak výbornou hardwarovou akceleraci. Ta nás potěšila v Internet Exploreru 9, ale v desáté řadě prohlížeče stále dokáže překvapit. Redmondští z hardwaru očividně ždímají, co mohou. Nutno podotknout, že Nexus 10 má pod kapotou výkonnější hardware a procesor taktovaný na mnohem vyšší frekvenci. Přesto Internet Explorer 10 vítězí v rychlosti odezvy. Procházení webu je zde prý vždy maximálně plynulé.

Na srovnání dvou tabletů, operačních systémů a prohlížečů se podívejte sami. Bude lepší, když všechny drobnosti a odlišnosti spatříte na vlastní oči. Nyní by bylo zajímavé srovnat Chrome na těchto zařízeních. Bohužel, Chrome pro Windows RT zatím nevznikl a kvůli technickým omezením možná světlo světa nikdy nespatří.

Zdroj: Armando Ferreira via Microsoft News

Ohodnoťte tento článek!