Proč nebude Android ICS na HTC Desire HD? Protože se do něj nevejde!

0

Po vydání poslední kulaté verze Androidu (4.0, Ice Cream Sandwitch) se majitelé chytrých telefonů začali poohlížet po internetu, zda i ten jejich se dočká aktualizace. Výrobci slibovali hory doly, občas ale „skutek utek“ (třeba jako v případě Sony Xperia Play).

HTC se nyní oficiálně omluvilo majitelům HTC Desire HD, pro který update také nebude. Přestože se nejedná z hardwarové stránky o žádné ořezávátko (čtyřkový Android běží i na podstatně slabších telefonech), vývoj se zasekne na Androidu 2.3.x.

HTC ve svém oficiálním vyjádření odhalila sice banální, ale naprosto zásadní problém, který aktualizaci brání – špatně rozvržené velikosti oddílů vnitřní paměti. Zatímco dvojkové verze Androidu se vešly v pohodě, tu čtyřkovou se tam napasovat nepodařilo.

Naši čtenáři by možná mohli namítnout, že přepracování partition není věc složitá, nicméně HTC má pravdu v tom, že ne všichni majitelé chytrých telefonů jsou schopni toto provést. Zkušenějším a technicky zdatnějším majitelům Desire HD tak zbývá buďto jít s davem a nechat si starší verzi, nebo se postarat o update sami.

Zdroj: The Verge

Ohodnoťte tento článek!