Proč se Microsoft na E3 nevěnoval hraní na Windows? Umírá naděje poslední?

0

Dočkají se Windows lepší podpory hraní ze strany Microsoftu? O tom, že se firma bude kromě konzolí Xbox více soustředit na hry pro osobní počítače s Windows, se mluví celé měsíce, možná dokonce roky. Na začátku června Phil Spencer, vedoucí týmu kolem Xboxu, sám přiznal, že společnost by se měla a bude více soustředit na počítače.

Na výstavě E3 se nicméně točila výhradně kolem Xboxu. Proč se nevěnovala také Windows? Pro Polygon Spencer řekl, že si myslí, že v mnoha ohledech lze herní situaci kolem Windows ohodnotit jako zdravější než kdy jindy. Poukázal na velké značky jako League of Legends nebo World of Tanks. To ale neznamená, že se tyto hry hodí na E3, dodal.

 

Herní výstava v Los Angeles je podle něj zaměřená na konzole, proto Microsoft nemluvil o Windows nebo Windows Phone. Stejně však tvrdí, že hraní na obou zmíněných platformách je pro Redmondské klíčem k úspěchu. Naznačil, že vhodným místem k odhalení nových titulů pro Windows mohou být velké šampionáty ve hraní multiplayeru.

Souhlasit s vysvětlením můžete, nebo naopak nemusíte. Zprávu pro hráče nicméně Microsoft na E3 do světa vyslal. Nezbývá než počkat, jestli firma na počítače opravdu bude klást větší důraz. Podobných řečí se vedlo spoustu a osobně zůstávám skeptikem, dokud neuvidíme pořádnou snahu.

Zdroj: Polygon

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Podle mně bude R9 290X stát uplně stejně jako GTX780. Předprodejům nikdy nelze věřit, protože většinou samotné obchody ještě neví kolik bude karta stát a tak do předprodeje dají nadsazenou cenu, aby náhodou neprodělali. 

    V každém případě je dost možná, že tato limitovaná edice s BF4 bude dražšší, protože ke kartě bude nejen BF4, ale i premium účet k této hře, což je dohromady přidaná hodnota v ceně až 2-3tisíc.

  2. Dúfam že EHW vydá zas a opäť, čo najskôr nezaujatý test. Články od No-X, DD či Obiho sú mimoriadne zameriavané len na priaznivcov tej či onej stajne. Navyše sú k dispozícii prvé a človek sa dočíta úplné bludy (no-X aspoň podáva veci technicky a vecne, samozrejme).

    Výkon bude pravdepodobne na úrovni titánu, niekde vyššie, niekde nižšie. V tom prípade je cena stále opodstatnená a treba počkať ako zareaguje nvidia. Súhlasím s názorom že finálne, sériové karty budú lacnejšie. Absencia BF4 určite nejakú tu korunu ušetrí. Som velmi zvedavý na pomer Výkon/Watt.

    Hlavne dúfam že AMD zapracuje na ovládačoch. V poslednej dobe mám snimi strašné skúsenosti v kombinácii s Win 8 (niekedy aj Win 7 64). Nnidia máva problémi občas a to len pri inštalácii s menej známymi GK od menej známych výrobcov. Každopádne je trh momentálne dosť vyrovnaný a veľa kariet je dobrou kúpou na oboch stranách. 

  3. Já tedy nerozumím tomu, proč by se mělo čekat, že AMD zaútočí cenou. Už iu minulé generace přeci ukázalo, že pokud může, tak si samozřejmě za svůj výkonější HW nechá také slušně zaplatit. Já sice chápu, že nostalgické vzpomínání na doby po HD2900 a i dříve je krásné, ale v tomhle už AMD dodržuje běžný bussines model. Ona se vůbec už od Nvidie dnes liší málem, už i ty triky marketingu jsou stejně „podlé“.