Procesory Ivy Bridge budou kompatibilní se současnými čipsety

0

Intel oznámil, že očekávané procesory Ivy Bridge, mimojiné s podporou DDR3-1600, bude možné provozovat i na základních deskách s čipovými sadami H67 a P67. Nutností ovšem bude upgrade BIOSu. Podporovány budou zatím jen tyto dvě sady, modely Q65, Q67 a B67 podporu do vínku nedostanou. Jak na tom budou s podporou očekávané H61 a Z68 je velkou neznámou, redaktoři VR-Zone předpokládají, že minimálně druhý jmenovaný kompatibilitu dostane.

 

Vyvstává otázka, jestli si Intel nechce vyžehlit současné problémy tímto mlsem pro současné zákazníky. Dokud nebudou v prodeji opravené revize čipsetu Cougar Point, je nákup platformy Intelu velkou neznámou. Podle mě to dává smysl, obvzláště když byl update oznámen pouze pro nejrozšířenější sady mezi běžnými uživateli. Vzhledem k plánovanému uvedení procesorů Ivy Bridge na začátek roku 2012 by problémy se základními deskami měly být minulostí, nakonec tak zákazníci z celé aféry přece jenom něco budou mít.

Kdo si počká na nové sady Panther Point ale vyhraje určitě. Intel si už zřejmě dá pozor na další chyby a zatím je jistá nativní podpora SATA 6 Gb/s a USB 3.0.

Zdroj: Fudzilla, VR-Zone

Ohodnoťte tento článek!