Procesory Ryzen přijdou na trh přesně za dva týdny. Máme datum, hodinu i krabici

6

Procesory Ryzen, jejichž očekávání je už stabilním tématem posledních dvou tří měsíců, by tu měly být v řádu dnů. Momentálně už ani není na místě „stříhat metr“, bylo by to spíš na stříhání školního trojúhelníku. Přesto ale doposud nebylo přesné datum známo, ačkoliv obvykle tyto informace unikají dlouho předem. Nejistota ale asi konečně skončila, protože datum a čas, kdy se procesory s novými jádry Zen začnou prodávat, konečně probublaly ven.

Dříve se sice objevily indicie, které datum kladly někam na konec února, nicméně mezitím se voda zase trochu zakalila. Přímo zástupcům AMD totiž během zveřejnění hospodářských výsledků za rok 2016 utekla věta, dle níž by Ryzen měl jít na trh „začátkem března“. Na webu se spekulovalo také o termínu 3. března, objevovalo se ale stále i datum 28. února.

Včera ale web SweClockers, který mívá docela dobré informace, oznámil, že už finální datum vypuštění zjistil. Dle jeho zdrojů má nakonec jít o druhý březen (pochopitelně letošního roku). Ten připadá na čtvrtek přesně za dva týdny. Přesný okamžik nastane ve čtyři hodiny odpoledne středoevropského času. V tu dobu má vypršet informační embargo nejen na procesory, ale také na základní desky platformy AM4 pro ně určené. Především má jít o modely s čipovými sadami B350 a X370, na nichž lze Ryzen přetaktovávat. Zda budou levnější modely s jižním můstkem A320 nějak opožděné, nebo se bez publicity objeví rovnou také, to není jasné.

Podle webu SweClockers pravděpodobně v tento den AMD vydá jen osmijádrové modely, nikoli levnější Ryzeny s šesti či čtyřmi jádry. Ty mají přijít až později. Dle specifikací, které se dostaly ven tento týden, by měly být ony osmijádrové čipy celkem tři – Ryzen 7 1800X, Ryzen 7 1700 a Ryzen 7 1700X. Tuto trojku bychom tedy snad za dva týdny měli vidět v obchodech.

box-amd-ryzenBalení Ryzenu

Na internetu se už mimochodem objevila i podoba krabiček, v jakých AMD tyto procesory expeduje. Design, který odhalil thajský obchod, je minimalistický, ozdobený jen již známým logem na kompletně černém pozadí. To má možná odkazovat na avizované odemčené násobiče u všech modelů Ryzenu, možná je ale jen o čistě estetickou volbu.

Ohodnoťte tento článek!

6 KOMENTÁŘE