Procházka stánkem Enermaxu: nové skříně i nezničitelné větráky [CeBIT]

0

Pokud se náhodou na CeBIT sami chystáte, vězte, že jako obvykle u Enermaxu probíhá facebooková soutěž na téma „vyfoťte se s námi najatými modelkami a sesbírejte co nejvíce Líbí se mi“. Pak můžete vyhrát PC v ceně 2500 EUR. Kdo do Hannoveru nepojede, může zavítat na nedávno založený český fejsbůk Enermaxu. Zde lze zase soutěžit o zdroje či vodníka v celkové ceně 10 000 Kč.

Jelikož jsme byli v Enermaxu v Hamburgu kvůli velkému testu zdrojů zhruba měsíc před CeBITem, mohl nám zástupce této společnosti už některé pro CeBIT chystané novinky představit s předstihem. Nejdříve přišly napřetřes staronoví vodníci ELC240 a ELC120. O jejich uvedení jsme psali už v srpnu, tak jaképak novinky?

Ve skutečnosti se Enermax rozhodl původně uvedené vodníky neprodávat a vrátit je k redesignu. Důvodem byl hlučný chod vodní pumpy. To by už mělo být v těchto nových ELC vyřešeno, o čemž se budete moci přesvědčit v recenzi Luboše Samáka docela zanedlouho. Zajímavostí je pětiletá záruka na nejvyšší model (ELC240).

  
  

 

    


ELC120 a 240 ještě nemají dost recenzí a Enermax už na CeBITu ukazuje novou generaci all-in-one vodníků. T1209 má úplně nový waterblok se systémem, který Enermax nazývá QSC (Quad-Shunt Channel). 

    

 

Nejatraktivnější nově uváděnou skříní je bezesporu middle tower Fulmo ST. Mimo záznam nám zástupce Enermaxu prozradil, že tento model považuje za první opravdu hodně povedený z jejich portfolia. S tím bychom souhlasili, ale našli jsme přece jen jednu drobnost – u vespoda umístěného zdroje není prachový filtr. Jelikož se ale jednalo ještě o prototyp, můžeme doufat, že třeba naši připomínku v produkční sérii už vezmou v potaz.

 

                      

            

Inovace se dočkala i levnější řada Ostrog. Novinka Ostrog GT (specifikace) nezapře inspiraci u Cooler Masteru a koneckonců i proto by mohla být úspěšná. Zvláště, když Enermax do ceny zahrne svoje bezesporu kvalitní větráky.          

Rovnou až na CeBIT si Enermax schoval úplnou novinku – Coenus GT. Tato skříň formátu full tower bude zřejmě sourozencem Fulmo GT a popravdě rád vidím nahrazení děravé bočnice se dvěma obrovskými ventilátory bočnicí s plexi. Obří 20cm větrák je tentokrát vpředu, takže si asi uděláte představu o šiřce a celkovém prostoru nabízeném touto skříní.


  

   

Ventilátory jsou pro Enermax důležitým byznysem. Prodává je samostatně, dává je do svých zdrojů a jsou součástí setů vodních chlazení i vzduchových chladičů na procesor. Novou funkcí je APS – Adjustable Peak Speed. Všechny ventilátory s ložisky Twister budou vydány i ve variantě APS a je na čase si tedy vysvětlit, co tím chtěl básník říct. V praxi to znamená přepínač se třemi hladinami rozsahu regulace otáček (PWM). Enermax uvádí jako příklad větrák Cluster Advanced se třemi polohami APS: 500–1200, 500–1500 a 500–1800 ot./min. S jedním ventilátorem tak Enermax chce uspokojit jak klientelu upřednostňující tichý chod, tak zákazníky hledající poměrně výkonné chlazení.


     

   

Na CeBITu je však potřeba oslnit, takže Enermax demonstroval také vhodnost některých ventilátorů v náročném prostředí a tedy pro nasazení v průmyslu.

      

  

Chladící podložky pro notebooky se zabudovanými USB reproduktory Dream Notebook Sound bych rád přešel s odkazem na galerii fotek a tiskovou zprávu. Snad jen na adresu loni prezentované USB zvukovky DreamBass mohu prozradit, že se ji Enermax rozhodl dál neprodávat. Uživatelům (poprávu) vadilo rušivé modré světlo z ne úplně slabé LED v této malé externí zvukovce.

 

 

Ještě se můžete pokochat herním PC podle Enermaxu: zdroj, skříň, ventilátory ve skříni i vodní chlazení pro procesor už je v režii této společnosti.

   

    

Nové ventilátory společně s novou barvou znamenají dvě nové edice docela populárního věžového chladiče ETS-T40. Ten uspěl svou kombinací vlastností a hlavně ceny i v našem testu, takže teď je můžete mít ještě v bílé či naopak černé barvě.

   

Zdroje však zůstávají hlavním artiklem. Platimax, NAXN, MaxRevo, ty všechny už znáte. Takže Enermax na CeBITu ukázal, že se stále více pouští do výroby strojů pro průmyslové a dedikované použití…

     

…a že chce konečně konkurovat Seasonicu a dalším svým prvním výkonným pasivně chlazeným zdrojem pro PC. Jediný model s výkonem 650 W, certifikací 80Plus Platinum a modulární kabeláží je však zatím jen prototypem:


Rozloučíme se už jen několika „wow“ obrázky dvou hlavních atrakcí, jež měly zajistit, že lidé kolem stánku Enermaxu určitě jen tak bez zastavení neprojdou:

 

 

Ohodnoťte tento článek!