Prodával bílý iPhone 4, teď možná půjde bručet

0

Apple s vydáním bílé verze iPhonu 4 stále otálí, příležitosti se proto chytají jiní. Sedmnáctiletý student z amerického Queens kontaktoval své známé v Číně a ti mu posílali náhradní díly zřejmě přímo z továrny Foxconnu. Jeho stránky whiteiphonefournow.com (už nefunkční, ale stále jede whiteiphone4now.com) zaznamenaly po zmedializování velký nárůst trafficu a také příjmů.

iPhone 4 WhiteApple byl vždy proslulý nejbělejší bílou, ale iPhone 4 stále odkládá, zdroj: WI4N

Apple si údajně najal vyšetřovatele, který se na nelegální obchod Fei Lama podíval. Podle Business Insider vydělal okolo 130 000 USD (téměř 2,5 milionu korun). Na svém webu totiž mluví o 500 šťastných majitelech bílých iPhonů a celý kit (zadní, přední kryt a nářadí) prodával po 279 dolarech. Nabízel však i levnější samostatné kryty.

Mladík se hájí tím, že si chtěl vydělat na vysokou, ale klidně si můžete posedět ve vězení. I když v tomto případě spíš dostane jen finanční trest. Vysoká škola je ale ohrožena, bude muset najít jiný byznys.

Zdroj: Business Insider

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Osobně mi Facebook přijde jako zbytečný nesmyl. Psát někam co zrovna dělám a co se mi líbí .. no nevím. To je ale můj názor. Dle návštěvnosti (je-li skutečná) je mnoho lidí jiného názoru. Já osobně bych spíše než prostor nad MOJÍ IDENTITOU uvítal dočasná nebo stálá tématická diskuzní fóra nad určitými tématy (např. k zpravodajským článkům, blogům atp.) doplněná o funkce hlasového nebo videochatu – konference mezi vybranými účastníky. Něco podobného jako je chat na lide.cz. Podobná služba by při spojení poskytovatele služby s poskytovateli TV obsahu (TV Channels) mohla doplnit i televizní vysílání. Pokud přijde s něčím podobným v nadnárodním a masovém měřítku třeba Google je docela možné, že FBublina praskne a uživatelé přejdou zase na jinou loď. Rozhodující bude komplexnost, provázanost, kvalita, pestrost a dostupnost (cena) poskytovaných služeb. Pochopitelně svou roli hraje i mobilita.