Prodeje Windows nenaplňují interní očekávání, přiznal konečně Ballmer

0

Stalo se to, na co kritici Microsoftu čekali. Steve Ballmer, hlava obří společnosti, podle serveru Neowin včera během interního proslovu přiznal, že se Windows neprodávají tak dobře. Předesíláme, že obchod s operačním systémem je stále výdělečný. Existují nicméně jisté představy o tom, kolik kopií chcete prodat a jak by váš tržní podíl měl vypadat za pár měsíců. Poslední číslo, které jsme slyšeli v souvislosti s Windows 7, bylo 100 milionů kopií dodaných výrobcům počítačů a obchodům. Plus upgrady.

Tip: Microsoft během půl roku prodal 100 milionů licencí Windows 8

Během půl roku nový operační systém z dílny Microsoftu prodal zhruba tolik, co za stejnou dobu Windows 7. Před námi leží několik protichůdných argumentů. Trh s osobními počítači klesá. Na druhou stranu Osmičky cílí na tablety a všemožná konvertibilní zařízení, která ovšem měla zaujmout více. Spolu s dočasně výrazně levnějšími upgrady tedy Windows 8 cílila a cílí na potenciálně větší skupinu uživatelů než Windows 7. Měla proto prodat více a být úspěšnějším produktem.

Stále ale musíme brát v potaz, že dlaždice mnoho uživatelů odrazují. Představují něco nového a nevyzkoušeného. Obzvlášť pro první verzi navíc logicky platí, že není dokonalá. Microsoft nedávno zlevnil doma vyvinuté tabletopočítače Surface, aby podpořil prodeje. Čekal větší zájem. Opět, Surface je nový druh produktu, k tomu s nevyzkoušeným softwarem. Počítače s Windows 7 se nicméně stále prodávají. Kdy budou prodeje skoro čtyři roky starého systému zastaveny, ještě nebylo rozhodnuto.

 

Pro Ballmera nemohlo být jednoduché přiznat, že Windows nenaplňují očekávání. Jak situace pokračuje, bylo jasné ve chvíli, kdy redmondský gigant zveřejnil finanční výsledky za poslední čtvrtletí fiskálního roku 2013. Divize Windows letos vykázala provozní zisk ve výši 1,1 miliardy dolarů. Před rokem to ale bylo 2,4 miliardy.

Zájem by měla vzbudit Windows 8.1, jejichž vývoj se právě výrazně odvíjel podle zpětné vazby od uživatelů. Současně docela jistě víme, že se v laboratořích v Redmondu aktuálně testuje druhá generace rodiny zařízení Surface.

Zdroj: Neowin

Ohodnoťte tento článek!