Profi projektory NEC PX přehrají powerpointové prezentace i bez PC

0

V srpnu se výrobci hardwaru s novinkami nepřetrhnou, takže je prostor i pro trochu „exotičtější“ záležitosti jako profesionální projektory. Nová série PX od NECu je ale technologicky natolik na výši, že si trochu pozornosti zaslouží.

NEC uvádí, že svou řadou PX chce zaujmout především tam, kde se kladou vysoké nároky na spolehlivost i při vysokém zatížení, kde je nutný vysoký jas a přesnost obrazu. Příkladem mají být třeba vysoké školy. Projektory PX používají DLP technologii s čipem DMD, některé nabízí rozlišení až WUXGA (1920 × 1200 px), kontrastní poměr 2100:1 a
jas mezi 7000 a 8000 ANSI lm. Vnitřní zpracování obrazu je 10bitové a NEC si zajistil certifikaci HQV (Hollywood
Quality Video).

Údajně jako první na světě jsou tyto projektory schopny využít moduly do slotu OPS (Intel Open Pluggable Specification) a samozřejmě na nich najdete celou řadu už zavedených obrazových vstupů. Veškeré modely této série nabízí podporu DisplayPortu, HDMI, S-videa, RGB a RCA.

Hodně zajímavé možnosti má zabudovaný prohlížeč. Ten sice není výsadou této drahé profesionální série PX, ale chloubou NECu i u o něco dostupnějších sérií. Přímé zobrazení powerpointové prezentace nebo PDF (bez SW konverze) vám umožní nechat notebook v brašně a vystačit si třeba jen s USB flashkou či přístupem k síťovému úložišti.

LAN a WLAN lze využít k funkci Stacking. Sjednocením až čtyř projektorů lze teoreticky dosáhnout čtyřnásobku světelnosti. Dvoulampový systém je využit k zaručení provozu 24/7, s aktivovaným ECO Mode mají lampy životnost až 2500 hodin, filtr musíte měnit po 10 000 hodinách provozu.

Projektory série PX jsou dodávány bez objektivu. U
modelů PX800X a PX700W je možné použít objektiv z modelů předchozí řady NP4000/NP4100.
Nová řada projektorů má rovněž funkci uložení nastavení hodnot původního objektivu,
která automaticky nastaví pozici objektivu, individuálně, v závislosti na
vstupním signálu nebo předchozím uloženém nastavení.

NEC PX750U je k
dispozici od července 2011 a modely PX700W a PX800X, nástupci modelů NP4100W a
NP4100 budou k dispozici od ledna 2012. NEC doporočuje PX750U prodávat za 233 700 Kč bez DPH. Standardní záruku 36 měsíců můžete rozšířit na 60 měsíců se systémem vyzvednutí-doručení k dveřím. Na lampu je poskytována záruka šest měsíců nebo 1000 hodin, podle
toho, co nastane dříve.

Zdroj: NEC Displays Solutions

Ohodnoťte tento článek!