Profi síť LinkedIn je konečně v češtině a má čtvrt milionu českých uživatelů

0

Sociální síť pro profesionály, webový životopis, zkrátka služba LinkedIn.com je ode dneška také v češtině, která se tak stala posledním z 16 nabízených jazyků. Z výchozí angličtiny se na ni můžete přepnout v nastavení účtu.

Zástupci společnosti zároveň potvrdili, že už mají více než 135 milionů uživatelů po celém světě, z toho necelých 250 000 v České republice. Statistiky SocialBakers tato čísla potvrzují, LinkedIn podle nich používá 136,8 milionu lidí, v Česku pak 223 800 lidí. Nejvíce uživatelů pochází z USA (59 mil.), nad deset milionů se dostala ještě Indie (13,5 mil.). Spojené státy mají zároveň nejvíce uživatelů sítě na počet obyvatel, LinkedIn má skoro každý pátý občan.

LinkedIn

„Uživatelé z České republiky jsou společně s dalšími ze zemí střední a východní Evropy bráni jako jedni z nejaktivnějších v rámci celé evropské sítě. Předpokládáme, že dostupnost české lokalizované verze LinkedIn usnadní zdejším uživatelům spojení s největší světovou profesní sítí a umožní jim získat přístup k lokálním i mezinárodním znalostem a zkušenostem,” uvedl Ariel Eckstein, výkonný ředitel LinkedIn pro Evropu, Blízký východ a Afriku (EMEA).

Eckstein dále prozradil, že nejvíce českých uživatelů působí v oborech: IT a softwarové služby, telekomunikace a bankovnictví. K vyhledávání a oslovování klientů se LinkedIn naučily používat i velké firmy působící u nás, např. RWE, Epson či HP.

Tip: nápověda v češtině

Zdroj: TZ

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář