Prognóza roku 2016: Android bude stále na vrcholu, dvojkou bude Windows Phone

0

Agentura IDC zveřejnila svou prognózu stavu na mobilním trhu v roce 2016. A dle této zprávy to pro Windows Phone vypadá překvapivě dobře.

V roce 2012 se předpokládá růst celosvětového trhu s mobilními telefony kolem 4 %, což je nejmenší nárůst od roku 2009. Letos by se mělo prodat 1,8 miliardy mobilních telefonů, přičemž v roce 2016 by to mělo být až 2,3 miliardy. Tou dobou budou převahu stále držet chytré telefony, kterým by mělo náležet přibližně 61,6 % z celkového mobilního trhu.

Nokia Lumia 900

Dle IDC bude vést žebříček operačních systémů Android, kterému s prodejem nejvíce pomůže Samsung. Bude těžit především ze své široké nabídky smartphonů, která zahrnuje jak ty low-endové modely za pár tisíc, tak i high-tech špičky, jako například Samsung Galaxy S III. Konkurence v podobě platformy iOS bude nyní stále profitovat díky rychlému uvedení iPhonu 4S v Severní Americe, západní Evropě a v Číně. Do budoucna to ale dle prognózy na Windows Phone stačit nebude.

Tento systém od Microsoftu našel ze začátku spoustu odpůrců, kvůli široké škále nedostatků. Proto nikoho nepřekvapil (někoho dokonce i potěšil) velmi žalostný start na trhu. IDC přesto Windows Phone věří a k roku 2016 mu připisuje 19,2 % podíl na trhu (iOS jen 19 %). Toto předběhnutí rivala bude prý možné především díky působení Nokie na rozvojových trzích. Jak to ale nakonec doopravdy vyjde, se budeme muset nechat překvapit. IDC se už mnohokrát spletla, třeba když roky věřila budoucnosti Symbianu.

 

Zdroj: IDC

Prognóza roku 2016: Android bude stále na vrcholu, dvojkou bude Windows Phone

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář