Vyšel Vivaldi 1.13. Vylepšuje stahování a práci desítkami listů

8
Vivaldi 1.13
Vivaldi 1.13

Norští tvůrci tento týden vydali novou verzi prohlížeče. Opravili hromadu chyb a přidali funkci, o které si řekli sami uživatelé. Vivaldi 1.13 si můžete stáhnout z vivaldi.com. K dispozici je verze pro Windows, OS X a Linux.

Tři menší novinky se týkají správce stahování. Stahujete-li soubor a chcete zavřít prohlížeč, Vivaldi vás konečně nejdříve upozorní a vyzve, jestli chcete okno zavřít, nebo pokračovat ve stahování. U stahování je nově také vidět aktuální rychlost a proces je možné zastavit a pak v něm pokračovat.

Pokud si v bočním panelu otevřete záložku Okno, čeká vás další změna. Vivaldi již umí otevřené listy řadit do stromové struktury, což pomůže s orientací u náročných uživatelů s desítkami otevřených záložek.

Ohodnoťte tento článek!

8 KOMENTÁŘE

 1. Já jsem na Vivaldi přešel z Chromu, protože jednak je to snad nejjednodušší přechod ve světě prohlížečů a druhak proto, že Chrome při používání na 21:9 tzv. “půl na půl” vypadá hrozně. Navíc jsem většinu jeho funkcí nepoužíval (těch pár co tam bylo), chybí mi ale naopak možnost synchronizace, což vývojáři slibili že napraví.

 2. Už to umí synchronizaci? To je uživatelsky nejžádanější funkce už od verzí před jedničkou. Bez synchronizace záložek, historie, otevřených stránek, přihlašovacích údajů a nastavení je prohlížeč v dnešní době docela nepoužitelný. Zlatá Opera – bohužel.

  • Bohužel stále ne.
   Rozdíl mezi Operou a Vivaldi je ten, že Opera má nespočet vývojářů, zatímco počet Vivaldi vývojářů je možno spočítat na prstech naší ruky.
   Takže ano, na synchronizaci se pracuje, jenže oni si zkrátka nemohou dovolit zastavit práci na všem ostatním (opravy, apod.) a vrhnout se jen na synchronizaci. Vždyť pak by sice Vivaldi měl synchronizaci, ale jinak by byl zcela nepoužitelný.
   Co by mohlo na oplátku za čekání potěšit je, že si každý bude moci vytvořit vlastní synchronizační server, takže soukromé údaje uživatelů budou moci být jen na místě, kterému důvěřujete. 😉

   • Presne tak a navic nema Vivaldi verzi pro Android, coz stejne sync degraduje.

    Uznavam, ze chybejici sync je blby, ale treba pro me to neni krucialni funkce a dokazu zit bez toho.
    Ohledne zalozek pouzivam multiplatformni FVD Speed dial, ktery umi synchronizaci mezi cimkoli s Chrome a Firefoxem.

    Na PC proste Vivaldi a na Androidu prekvapive Samsung Internet Browser.

 3. Já už jsem také Vivaldi vzdal – unavilo mne věčné čekání na sync. Přecházím mezi NB, pracovním strojem, strojem v práci a sync je naprosto klíčová funkce. To raději oželím serepetičky kolem. Opera mi zase blbla u některých stránek (typicky Street View)…
  Takže jsem místo toho zkusil FF 57 a zjistil jsem, že je to pro mne velmi nadějný restart prohlížeče. Moc mi v tom nechybí, k baterce v noťasu se chová slušně. Tak nevím, jestli budu mít důvod se k Vivaldimu vracet až to “někdy” dodělají.