Prohlížeč Vivaldi konečně dostane synchronizaci

4
Vivaldi
Vivaldi

Vivaldi se chlubí největším množstvím nastavení a přizpůsobení ze všech prohlížečů, jedna funkce mu ale pořád chybí. Přitom ji má Chrome, Firefox, Opera, Safari, Edge, Maxthon i třeba český Seznam.cz. Synchronizace. Možnost používat jeden prohlížeč se stejným nastavením a daty napříč různými počítači.

Vývojáři Vivaldiho vědí, že po tom (a e-mailovém klientu) uživatelé nejvíce volají, ale doteď měly prioritu jiné funkce. Na firemním blogu však Julien Picalausa, jeden z tvůrců prohlížeče, potvrdil, že na synchronizaci se již pracuje. Pátého července od 13:00 do 18:00 našeho času bude dokonce streamovat, jak novou funkci kóduje.

Pětihodinové bušení do klávesnice potěší jen ty největší nadšence. Klíčová otázka zní: Kdy bude funkce dostupná pro uživatele? Ve veřejných testovacích sestaveních zatím synchronizace chybí. Jeden z moderátorů na Vivaldiho fóru tvrdí, že se synchronizace skládá z deseti komponent a spolehlivě zatím fungují jen dvě. Nelze tedy předpokládat, že by se funkce dostala mezi lidi během prázdnin.

Ohodnoťte tento článek!

4 KOMENTÁŘE

  1. Tady vám něco ujelo: „Možnost používat jeden prohlížeč se stejným nastavením a daty napříč různými prohlížeči.“

    A těšíme se. Ze všech browserů, které jsem jako náhradu letitého a přesto mnou stále používaného IE zkoušel, mi Vivaldi přišel nejpoužitelnější, ale neexistence synchronizace mě nakonec vždy odradila. (IE v desítkách základní synchronizaci – Oblíbené a nastavení – má). Zkoušel jsem synchronizovat alespoň Oblíbené (1 soubor) pomocí jejich nalinkování do OneDrive, ale při pokusu o nějaké změny to vždy skončilo katastrofou.

  2. Vivaldi je super. Postupně na něj přecházím z Firefoxu, který mě štve svou mizernou správou paměti a neustálým bobtnáním. Ale jedna věc mi na Vivaldim hodně chybí: firefoxí pluginy. Především Pop-up blocker a Firebug… To jsou úžasně šikovné nástroje…