Project Glass: chytré brýle od Googlu nám změní život k nepoznání [video]

0

O brýlích Googlu se už hodně namluvilo, ale poprvé o nich veřejně píše také samotná firma. Navíc ukázala i fotky prototypu a video, jak si představuje praktické použití.

V dílnách Google X se tvoří úžasná technologie, která má ovlivnit naše každodenní životy. Reálný svět se totiž spojí s tím virtuálním. Rozšířenou „augmented“ realitu už známe díky mobilům, ale Project Glass všechno to dobré přenese do speciálních brýlí.

Project Glass

O nich zatím nic nevíme. Dle oficiálních fotek vypadají velmi kompaktně (funkční prototypy jsou velké a těžké), na jednom sklíčku mají displej, foťák a stoprocentně i mikrofon a sluchátko. Uvnitř musí být nějaký bezdrátový modul, aby se brýle spojily s internetem, případně jiným zařízením. A v miniaturní nožičce budou také akumulátory.

Se současnými technologiemi si těžko dokážeme představit, jak všechny tyto funkce integrovat do malých brýlí a ještě aby je akumulátor dokázal celý den živit.

 

V týmu, který brýle vyvíjí, je ale jedna zajímavá osoba – Babak Parviz. Tento profesor z Washingtonské univerzity se zabývá bionanotechnologiemi. Se svými lidmi dokázali vytvořit kontaktní čočky s vnitřní elektronikou, které dokážou promítat obraz přímo do oka. Podobná miniaturizace a spojení živé hmoty s elektronickými obvody tak nejspíš budou klíčem i při vývoji Project Glass.

A jak by chytré brýle mohly vypadat v praxi? Video napoví…

Otázkou je, zdali brýle budou fungovat jako samostatná jednotka, nebo budou sloužit jen jako prodloužená ruka chytrému telefonu. Ve skutečnosti asi dojde postupně na obojí, až to výrobní technologie dovolí. Z počátku se brýle nejspíš jen pomocí rychlé bezdrátové sítě s krátkým dosahem spojí s mobilem, který se postará o veškerou inteligenci.

Zdroj: Google

Ohodnoťte tento článek!