Projekt Infinite: Dropbox vyřešil to, na čem si vylámal zuby i Microsoft

0

Dropbox včera v Londýně na konferenci pro firemní zákazníky představil projekt Infinite. Ne, opravdu se nechystá neomezené úložiště, ale přesto bude funkce hodně užitečná. Budoucí klienti pro Windows 7+ a OS X 10.9+ dostanou chytřejší selektivní synchronizaci souborů.

Dropbox ukáže na počítači i soubory z cloudu
Dropbox ukáže na počítači i soubory z cloudu

Doteď jste si mohli zvolit složky, které na počítači nechcete (například kvůli nedostatku místa na SSD), takže zůstaly pouze v cloudu. Jenže k těm složkám jste pak měli přístup jen nepohodlně přes prohlížeč. Infinite ale zajistí, že složky i soubory v nich budou normálně viděny v Průzkumníku i Finderu. Lokálně uložené soubory budou u sebe mít zelenou značku, ty v cloudu šedou.

 

Když je otevřete, dočasně se stáhnou a vy s nimi budete moci běžně pracovat. Po uložení se zase synchronizují do cloudu a z počítače zmizí. Nebo si ručně určíte, které soubory chcete mít přístupné i offline. Do počítače se stáhnou základní metadata, takže bude vidět velikost souboru, datum vzniku i poslední úpravy. Soubory a složky bude možné také přesouvat, přičemž se změní i jejich umístění v cloudu.

Pro Dropbox je to velká novinka, ale obdobnou funkci měl v minulosti také konkurenční OneDrive ve Windows 8. Ve Windows 10 od ní Microsoft upustil, protože prý nebyla moc spolehlivá.

Zdroj: Dropbox

Ohodnoťte tento článek!