Projekt Mohoro zřejmě nabídne virtualizovaná Windows za předplatné

0

Microsoft ví, že budoucnost je ve službách. Předplatné za kde co platíme stále raději. Firma se naposledy vytasila s přelomovými Office 365. Přelomovými proto, co za danou cenu nabízí. Až do letošního roku jste si na doma museli všechny licence koupit samostatně. Produkty se vyvíjí rychleji než dřív a proto bychom se časem mohli dočkat také Windows formou předplatného. Naše dřívější naděje byly částečně vyslyšeny, protože poslední spekulace o něčem podobném otevřeně hovoří.

Tip: Office 2013 vs Office 365: srovnání předplatného s klasickou licencí

Podle Mary Jo Foley plány v Microsoftu nejen existují, ony jsou dokonce realizovány. Projekt s kódovým označením Mohoro nicméně nebude rozdávat licence k používání, dočkáme se údajně virtualizace. Na pozadí všeho dění by tedy měla být cloudová domácí platforma Windows Azure. Vizualizační služba má do finále ještě hodně daleko, nachází se ve velmi rané fázi vývoje. Nezdá se, že bychom se jí dočkali dříve než ve druhé polovině roku 2014.

 

Protože prozatím Mohoro vyhlíží jako něco na způsob vzdálené plochy, mohla by cílit především na firemní segment. Jak ambiciózní plány má společnost na spotřebitelském trhu, teprve poznáme. Firmy již mají možnost vzdálenou plochu na vlastní náklady provozovat, v tomto případě by se však o technické zázemí a provoz staral sám Microsoft.

Zdroj: ZDNet

Ohodnoťte tento článek!