Prototyp kitu pro přestavbu Eee PC na UMPC

0

Na stránkách čínského diskusního fóra magazínu Mobile01 se uživatel s přezdívkou design529 pochlubil prvním prototypem svého konverzního kitu. Ten slouží k přestavbě levného mininotebooku Asus Eee PC 701 na dotykem ovládané UMPC. design529 je autorem jak návrhu, tak i zde uvedených fotek a podle jeho slov připravuje rozjetí malé kusové výroby. Není však jasné, zda bude v prodeji pouze samotný kit, nebo již kompletně přestavěný počítač.

Na myšlenku provést tuto přestavbu autora přivedla vysoká cena UMPC počítače Asus R2H. Ten se například na českém trhu prodává za cenu okolo dvaceti tisíc korun a jeho hardwarová výbava je srovnatelná právě s prvním Eee PC, jehož cena se nyní pohybuje okolo pěti tisíc korun.

Po přestavbě vám zůstane pouze prázdný case po původním minibooku s klávesnicí a touchpadem, jak můžete vidět na následující fotografii. Přestavba využívá také původní akumulátor bez žádných změn v jeho konstrukci.

Na dalších fotografiích si můžete prohlédnout další detaily přístroje, jeho srovnání s velikostí chytrého mobilu Apple iPhone, umístění stylusu pro dotykové ovládání i řešení ostatních konstrukčních prvků.

Co na tuto přestavbu říkáte? Líbí se vám tato možnost levného pořízení UMPC za nižší cenu, nebo si raději připlatíte za menší originál?

Pro úplnost závěrem pouze dodám, že tato konverzní úprava není jedinou, která pro Eee PC existuje. Prozatím nejlépe vypadá kit Aeeeris Tablet PC, který si můžete prohlédnout na následujícím videu.

Prototyp kitu pro přestavbu Eee PC na UMPC
Ohodnoťte tento článek!