Průzkumník ve Windows 8 beta: Ribbon bude minimalizovaný, nastavení synchronizované

0

Metro nebude jedinou zajímavostí Windows 8, desktopoví uživatelé budou podobně výrazně vnímat malou revoluci v podobě Pásu karet v Průzkumníku. Osobně se na pás plný nástrojů těším, jistě přijde vhod. A kdyby vás iritoval, můžete jej malým tlačítkem minimalizovat, čímž se v podstatě vrátíte ke klasice ze sedmiček. Obecně budou funkce Průzkumníka docela zajímavé, chystá se například chytřejší způsob kopírování, kdy nás nebude obtěžovat několik dialogů najednou, objeví se jediné okno slučující všechny probíhající operace pod jednu střechu.

Microsoft se v námi nyní podělil o maličkosti, které se objeví v únorové betě Windows 8. Pakliže při kopírování souborů nastane konflikt, budete mít možnost přeskočit soubory se stejným názvem, datem a velikostí. K tomu slouží políčko ve spodní části okna:

Pěkně strukturované okno vám dává na výběr ponechat soubory buď ve zdrojové, nebo naopak v cílové složce. Ovšem pouze zmíněná předvolba budou novinkou. Zrychlení přenosů probíhajících bezdrátově bude možné provést jednoduše: zapojením síťového kabelu do počítače. Takhle nebudete muset rušit kopírování již probíhající pomocí bezdrátové (a pomalé) technologie, ale plynule zařadíte vyšší rychlost. Logickou podmínkou je, aby byly oba počítače přítomné ve stejné síti. A v obou musí běžet osmičky.

Průzkumník dále přestane u snímků ve formátu JPG ignorovat informaci o rotaci, obsaženou v datech EXIF. Nebudete tedy muset fotky ručně natáčet, sami se podívejte na porovnání Windows 7 a Windows 8:

Ve výchozím stavu bude Pás karet dokonce minimalizován. Běžný uživatel ho podle testů příliš neocení, takže jej budete muset vyvolat ručně. Přímo z Průzkumníka bude možné připínat složky nebo aplikace do nabídky Start.

Aby těch vylepšení Průzkumníka nebylo málo, všechny provedené změny bude možné synchronizovat a ukládat prostřednictvím cloudového úložiště SkyDrive. To jsme chtěli slyšet! Windows 8 se tím přibližují stavu, kdy se v nich bude synchronizovat úplně všechno.

Zdroj: Neowin | Building Windows 8

Ohodnoťte tento článek!