Průzkumník ve Windows 8 dostane ribbon (obrázky)

0

Windows 8 přinese celou řadu novinek v mnoha oblastech, novinky se nevyhnou ani aplikaci Průzkumník Windows, standardnímu nástroji pro práci se soubory a složkami. Vylepšení navíc budou provedena na základě anonymních statistik o používání Průzkumníku od stovek miliónů uživatelů.

Na základě statistik vývojáři zjistili, že 81,8 % práce v Průzkumníku sestává pouze z deseti nejpoužívanějších příkazů, zatímco některé příkazy nejsou používány skoro vůbec. Nejčastější metodou (54,5 %) přístupu k příkazům je kontextová nabídka, druhou nejčastější (32,2 %) jsou pak klávesové zkratky.

Průzkumník ve Windows 7 dostane panel nástrojů Ribbon, díky kterému budou nejpoužívanější příkazy vždy na očích, navíc budou seskupeny do patřičných kategorií. Každá akce však bude mít i klávesovou zkratku, takže se pokročilejší uživatelé nemusejí bát. Pokud by však Ribbon na váš vkus zabíral až příliš mnoho místa, můžete si nakonfigurovat vlastní panel nástrojů, který zabere méně místa díky volitelným menším ikonám.

Microsoft zároveň ušetřil další prostor úpravou dalších prvků rozhraní, například panel s detaily o souborech a složkách. Veškeré novinky jsou v duchu snadnější a rychlejší práce se soubory, nový Průzkumník si můžete prohlédnout v akci na následujícím videu:

Zdroj: Microsoft

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář