První AM3 deska

0

Základní deska s paticí AM3 se honosí názvem A790GXM-AD3 a přichází z dílny u nás nepříliš známé firmy ECS. Pochopitelně podporuje výhradně paměti typu DDR3 (deska má pro ně připraveny 4 sloty), použitý čipset je 790GX s jižním můstkem SB750. Regulaci napájení procesoru obstarává pětifázové PWM a samotná deska by si měla poradit i s takovými otesánky, jakými jsou 125W Phenomy.

ECS A790GXM-AD3

Deska dále disponuje dvěma PS/2 porty (v dnešní době by byl i jeden přežitek), tlačítkem pro vymazání CMOS paměti, konektory D-Sub a HDMI, šesti USB 2.0 porty, eSATA konektorem atd. Dále má dva plnohodnotné x16 PCIe sloty, které doplňují opět dva x1 PCIe sloty spolu se dvěma PCI bratříčky. Chlazení MOSFETů obstarává poctivý kus mědi.

Cena ani dostupnost nebyla oznámena, ale vzhledem k tomu, že zatím nemáme procesory, není důvod spěchat s koupí této desky. U nás ji navíc s největší pravděpodobností neseženete a tak nezbývá, než počkat na příchod podobného produktu z dílen v Česku oblíbených výrobců (Asus, Gigabyte, MSI).

Zdroj: Fudzilla

Ohodnoťte tento článek!