První Apple MacBook oficiálně v Česku

0

V nejužším místě “tlustý” pouhé 4 mm, váha 1,36 kg, rychlý procesor Intel Core 2 Duo, klávesnice v plné velikosti a širokoúhlý 13″ LCD s LED podsvětlením – to jsou hlavní výhody nového MacBook Air.

MacBook Air je lehký, tenký, elegantní notebook s hliníkovým tělem, který lze díky rozměrům a váze vzít s sebou doslova kamkoliv. Přitom nabízí 13″ LCD displej s rozlišením 1280 x 800 bodů s moderním LED podsvětlením a komfortní klávesnici plné velikosti, včetně možnosti podsvětlení kláves. Rozměry MacBook Air jsou 22,7 cm (hloubka), 32,5 cm (šířka) a tloušťka je od 0,4 cm v nejtenčím místě po 1,94 cm v “nejtlustším”. MacBook Air je v nejvyšším místě tenčí než většina jeho konkurence v nejtenčí části.

O výkon se stará procesor Intel Core 2 Duo na frekvenci 1,6 GHz (volitelně 1,8 GHz), což je na notebook této kategorie nezvykle výkonné řešení. Zabudovaná baterie zaručuje napájení až na pět hodin práce při bezdrátovém připojení k internetu.

Poznámka: pokud video nevidíte (pouze se jakoby dlouze načítá), používáte bohužel chybovou (tato chyba způsobuje chybné rozpoznání vaší verze) betaverzi Flash modulu ve vašem prohlížeči. Prosím, nainstalujte si v tomto případě aktuální verzi (odkaz ke stažení), která je k dispozici zdarma. Děkuji. 

MacBook Air přichází s inovativním přístupem ke sdílení optické mechaniky s jinými počítači, ať vybavenými Mac OS X nebo Windows. Díky jednoduchému sdílení mechaniky lze na MacBook Air snadno instalovat nejen aplikace, ale také přímo Mac OS X. Pro uživatele, kteří vyžadují standardní optickou mechaniku je k dispozici volitelná SuperDrive (DVD-RW) mechanika. Kromě standardního pevného disku s kapacitou 80 GB lze také na přání počítač vybavit 64 GB SSD (Solid-state-disk) jednotkou, která pro zápis informací nepoužívá pohyblivé části, ale tzv. flash-paměti.

 Kompletní fotogalerie

  

Ceny MacBook Air začínají na 41 900 Kč (bez DPH) při nákupu prostřednictvím DTPobchod a liší se dle konfigurace a dalších parametrů.

 Odkazy k tématu: Apple MacBook Air | DTPobchod.cz

První Apple MacBook oficiálně v Česku
Ohodnoťte tento článek!