První dojmy: Škoda Rapid dostala nová světla a tříválec 1.0 TSI

0
Škoda Rapid 2017
Škoda Rapid 2017

Pozornost fanoušků značky Škoda se přirozeně soustředí na nové SUV Škoda Karoq. Nástupce modelu Yeti se představí ve statické premiéře už příští týden na speciální akci ve švédském Stockholmu. Mladoboleslavská automobilka ale letos tak či onak zasáhne do většiny svých modelových řad. Po faceliftu Octavie přijíždí v modernizované podobě také menší Rapid a Rapid Spaceback. Oba modely jsme poprvé krátce vyzkoušeli v kopcích okolo městečka Königstein im Taunus nedaleko Frankfurtu nad Mohanem.

Redesign samozřejmě probíhal ještě pod taktovkou Jozefa Kabaně, který Škodu opustil teprve nedávno. Změny exteriéru vskutku nejsou revoluční. Rapid liftback i Rapid Spaceback ve vyšších úrovních výbavy mohou teď mít dvojvýbojkové světlomety s LED denním svícením. Škoda zmiňuje rovněž upravený tvar předních mlhovek v nárazníku a zatmavené zadní svítilny. Nakolik tyto úpravy Rapidu prospěly, můžete posoudit při pohledu na fotografie dosavadního modelu, který jsme docela nedávno testovali jako ojetinu:

Test ojetiny: Škoda Rapid má před sebou skvělou bazarovou kariéru

V interiéru designéři změnili podobu ventilačních otvorů, dekoračních lišt a výškových reproduktorů v předních dveřích, stejně jako vzhled přístrojů a ovládacího panelu klimatizace. Šikovné je, že vzadu přibyly dvě USB zásuvky na dobíjení přenosné elektroniky.

Pokračování na Autobible.cz.

Ohodnoťte tento článek!