První fotky GeForce 9800 GX2

0

Nový top model se vydává cestou zdvojení grafických procesorů. Máme dvoujádrové procesory, paměti v dual channel, disky taky zapojujeme do RAID režimu, a proto ani grafické karty nemohou zůstat pozadu. Dvě hlavy totiž vědí více než jedna.

Výrobce si slibuje o 30 % vyšší výkon než u současného lídra GeForce 8800 Ultra. Karta se skládá ze dvou PCB, dalo by se říct, že jsou to dvě karty „slepené“ do sebe. Pomalu se vžívá název sendvič karta. Možná se dočkáme i zapojení dvou 9800 GX2 do režimu Quad SLI, jako tomu bylo v případě starší generace GeForce 7950 GX2.

Celá karta se bude skládat z 1 GB DDR3 paměti, dvou 65nm GPU a celkem 256 (2× 128) stream procesorů. Šířka paměťové sběrnice bude 2× 256 bit. Vzhledem k tomu, že karta bude pracovat zřejmě nejčastěji v režimu AFR, je to spíše 256 bitů pro každé jádro. Ve skříni pro ni bude zapotřebí hodně místa, protože je karta velmi dlouhá a zabere dvě pozice. Uvidíme jak se výrobci poperou s chlazením tohoto giganta.

Karta bude vydána ke konci února nebo začátkem března letošního roku.

Pohled na kartu zepředu

Pohled na kartu zezadu

O zapojení více grafik pomocí technologií SLI a CrossFire dozvíte v článcích.

Zdroj: HardOCP

 

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Už by se ty standardy měly konečně nějak sjednotit, aby se nemusel pořád používat různé redukce. Ať už v obýváku nebo v pc by to mělo být jednotné. Ideálně ještě bezdrátově.