První krůčky Internet Exploreru 10, vydáno Platform Preview

0

Právě probíhá konference Microsoft MIX 11, kde byla mimo jiné představena první spustitelná verze chystaného Internet Exploreru. Tzv. Platform Preview už přináší nové vykreslovací jádro, které si poradí s dalšími funkcemi HTML5 a CSS3.

První demonstrace IE10 podporuje SVG Gradients, CSS3 Gradients, Grid Layout, Multi-column Layout, Flexible Box Layout a další nové styly. V aktualizovaných demech Fishbowl nebo Paintball zase vyzkoušíte hardwarovou akceleraci. První krůček prohlížeče tak míří směrem k otevřených standardům, další PP v tom budou zřejmě pokračovat. Na případné změny v uživatelském rozhraní si musíme počkat až do prvních betaverzí.

Internet Explorer 10 Platform Preview můžete stahovat zde.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Zas taková škoda, že mě na Vistě nepůjde to není. Stejně IE nepoužívám. Ale nechápu jejich přístup. Chtějí, aby to byl populární prohlížeč a sami si tím hází klacky pod nohy nekompatibilitou se staršími OS. Osobně mám jak Win 7 i Vistu. Nevím proč, ale víc se mi líbí Vista a raději ji používám. Asi je to bylo tím, že na ni všichni nadávaj a já s ní neměl jediný problém a zdá se mi to jako dobrý OS.

  2. Nechápu, proč IE10 nepůjde nainstalovat na Windows Vista, když jde o prakticky stejný systém, jako je Windows 7, jádro mají stejné. Že nepodporují zastaralá XP je v pořádku, ale Vista je stejně moderní systém jako 7.